Zdroje: HLTV.org
in

Faze překvapivě vítězí na BLAST Pro Series Miami

Turnaj BLAST Pro Series Miami nabídl spousty překvapivých výsledků, včetně toho finálového.

O favoritovi celého turnaje nebylo pochyb. Astralis si měli bez problémů dokráčet pro další titul. Tomu, že bude jejich nadvláda pokračovat, nasvědčovaly všechny jejich dosavadní výsledky. To, co se ale stalo, nikdo nečekal. Astralis totálně propadli a výsledek 2:16 proti MIBR nebo konečný stav v rozodujícím zápase proti Faze 5:16 mluví za vše. Favorit tak skončil na čtvrtém místě. Za nimi se umístili Cloud9 a beznadějně poslední po sérii BO1 duelů hlídali dno tabulky Natus Vincere, kteří podle jejich slov doplatili na náročný program a dlouhé cestování.

To důležité se ovšem dělo na předních místech tabulky. MIBR po delší pauze od kvalitních výsledků konečně opět ukázali, že umí předvádět kvalitní Counter-Strike. S vítězem turnaje Faze remizovali a připsali si cenné skalpy Astralis nebo Cloud9. Nakonec se na eventu umístili na třetím místě, když ve stand-off zápase porazili Cloud9 a kromě zábavy, které bylo v 1v1 duelech požehnaně, si připsali i 20 000 dolarů.

Zdroje: HLTV.org

Teď se ovšem pojďme podívat na finálový duel, který sehráli Faze a Team Liquid. Domácí Liquid během turnaje neprohráli ani mapu a do finále tak nastupovali jako jasní favorité, za bouřlivého jásotu amerických fanoušků. Faze tedy neměli ve finále co ztratit a mohli pouze překvapit. A že se jim to setsakramentsky povedlo. Jako první mapu zvolili Mirage, na které se Faze cítí jako doma. Na teroristické straně začal mezinárodní roster skvěle. Rychlé vedení 8:0 šokovalo nejednoho diváka v hale i u sledování streamu. Liquid se ale byli schopni vzapamtovat a korigovali tak první polovinu alespoň na skóre 5:10. V polovině druhé se jim ale nedařilo vůbec nic a připsali pouhé jedno kolo. Zato Faze pokračovali v přesné a agresivní hře a poměrně snado získali první finálovou mapu na svoji stranu 16:6. Exceloval především AdreN, jehož K/D 23/9 velice pomohlo jeho týmu k vedení 1:0 v sérii.

Mapa druhá byla výběrem týmu Liquid, a ti si věřili na Dust2. Čekala je ovšem studená sprcha. Jak jim utekl začátek první mapy, tak jim utekl i začátek mapy druhé a Faze se tak probojovali velice rychle k vedení 9:0. Tři kola Liquid v první polovině nic neměnila na tom, že začátek druhé  části série pro ně byl katastrofální. Před domácími byl tedy těžký úkol, a to otočit na CT-straně skóre 3:12. Skoro to vypadalo, že comeback je na světě, když kanadsko-americký celek stáhl na 10:13 a následně na 12:14. Faze si ale závěr pohlídali a urvali poslední dvě kola na svou stranu. 16:12 bylo konečné skóre druhé mapy a Faze tak zvítězili 2:0. Nutno podotknout, že druhá mapa byla přehlídkou rainova umu, který si připsal 33 zabití a zaznamenal dvakrát na jedné mapě ace.

Zdroje: HLTV.org

 

Kdo by to byl řekl, že Faze se stanou vítězi turnaje v takové konkurenci. Sám Niko přiznává, že kdyby mu někdo před turnajem řekl, že vyhrají, asi by se mu vysmál. GuardiaN a spol. ukázali, že je s nimi potřeba počítat a že i přes nezdary, kterým Faze v poslední době čelili, se dá dostat na vrchol.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor