in

Faze prolomili sérii finálových proher a jsou vítězové EPICENTER 2018

V Moskvě se očekávalo jedno z nejvyrovnanějších grandfinále roku. Opak byl pravdou.

Ani jeden tým neměl v semifinále výraznější problém. Natus Vincere udělali krátký proces s AVANGAR (16:11, 16:12) a především Faze ukázali, že se postupně dostávají z dlouho trvající Counter-Strikové mlhy. Porazili Liquid 2:0 (16:9, 16:11) a rázem se stali favority na vítězství v turnaji.

Naplněná hala hnala hned od úvodu domácí miláčky Na’Vi za titulem a ti chtěli dokázat, že patří mezi užší výběr top týmů světa.

Faze si pro sebe vybrali svoji klasiku, Mirage. Mapu, na které se cítí asi nejsebevědoměji. Začali na T-side a začátek to byl skvělý. První polovinu vyhráli 10:5. Ve druhé polovině předváděli skvělý výkon především NiKo s GuardiaNem. Jediný, kdo na celé mapě držel krok s Faze byl S1mple. Jeho +11 K/D ukázalo, že je sniper Na’Vi ve formě. Nicméně sám to zvládnout nemohl. Zbytek rusko-ukrajinského celku jakoby nebyl na mapě. Ve druhé polovině sice dokázali přidat pár kol, ale nestačilo to. Faze zvítězili na první mapě 16:12.

Ruské publikum s napětím očekávalo druhou mapu. Mapu Dust2, kterou si pro sebe Natus Vincere pickli. Kdo čekal, že se Na’Vi zvednou a zbytek týmu se přidá ke skvěle fragujícímu S1mplovi, tak se šeredně spletl. Faze předváděli Counter-Strike z jiné planety, na jaký jsme od nich byli zvyklí z dřívějších let. V hale bylo pomalu čím dál tím větší ticho, jak se blížil závěr mapy. A že přišel velice rychle. Skóre 16:3 asi nečekal vůbec nikdo. Faze hráli týmově a bez chyb. Těžko Na’Vi něco vytknout. Dnes na Faze prostě neměli.

Faze po delší pauze opět zvedají trofej nad hlavu. A zaslouženě. Pro tento tým to není jen další trofej a prize money 150000 dolarů. Pro tento tým je to připomenutí, že Counter-Strike hrát nezapomněli a připomenutí pro celý CS svět, že je s nimi stále potřeba počítat.

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor