in

Faze vítězí na ELEAGUE Invitational 2019

Čtyři týmy bojovaly o prizepool 150 000 $ na poslední zkoušce před IEM Katowice 2019.

Odveta. Tak by se dal charakterizovat finálový zápas na ELEAGUE Invitational 2019. Cloud9 dokázali porazit hned v prvním zápase na turnaji právě Faze, a to velice těsně. 19:15 na Overpassu a 19:16 na Miragi. Faze se tak protloukali do grandfinále přes lower bracket, kde na ně čekali compleXity, kteří podlehli BIG 2:0. Stále ještě se rozehřívající roster Faze poslal compleXity balit a čekal na poraženého z duelu C9 a BIG. Cloud9 zvítězili se skóre 16:14 na obou mapách a postoupili tak do grandfinále. Faze čekal zápas právě s BIG. Faze začali slušně a první mapu Cache si připsali 16:14. BIG se nevzdali a srovnali skóre o vítězství 16:14 na Trainu. Inferno už patřilo Faze a ti se tak mohli chystat právě na odvetný zápas proti Cloud9.

Pro Faze se jednalo především o zápas, kde chtěli sobě i svým fanouškům dokázat, že na to stále mají a že jsou schopni s novým rosterem vyčarovat i slušné výsledky. Spousta lidí stále pochybuje, zda byl příchod AdreNa a YNk na pozici kouče tím správným rozhodnutím, které by mělo vlít Faze do žil novou krev.

Faze hned ukázali, že jim sebevědomí nechybí. Vybrali si Mirage, na které před dvěma dny C9 podlehli. To Američané zvolili Inferno, na kterém předváděli slušné výkony. Rozhodující mapou měl být Train.

Na to, co se stalo na první mapě by všichni co mají něco společného s Faze nejraději zapomněli. Cloud9 spustili neskutečnou hru, při které Faze nedávali nejmenší šanci. Mezinárodní roster začínající T-side se prakticky nedostal ani k plantu bomby a první polovina skončila poměrem 14:1 ve prospěch domácích C9. Ve druhé polovině se Faze snažili téměř o nemožné. Naděje sice svitla po výhře v prvních dvou kolech druhé poloviny, ale to bylo vše. Cloud9 zvládli závěr první mapy a ujali se vedení 1:0 po fantastickém výsledku na Miragi 16:3.

 

 

S Faze to nevypadalo dobře. Jejich pick jím vůbec nevyšel a mělo se jít na Inferno, na mapu, kde se Cloud9 cítí dobře. Tým kolem NiKa ale začal skvěle. Podařilo se jim získat první čtyři kola a s nimi trochu ztraceného sebevědomí. Skvěle pro ně skončila i první polovina. Skóre 11:4 znamenalo dobrý odraz do poloviny druhé, kde měli bojovat na ofenzivní straně. Především neskutečný rainův play při ecu, kdy zvládl vyhrát 1v3 clutch pouze s P250 zasadil Cloud9 velkou ránu. GuardiaN tento počin dokonce označil za rozhodující faktor celého finále. První kolo druhé polovinu šlo na stranu Faze, pak ale Cloud9 zlepšili hru a postupně dotahovali. Američanům se podařilo dostat až na rozdíl jednoho kola. Za stavu 11:12 z pohledu C9 Faze začali opět hrát a vynutili si rozhodující mapu po vítězství 16:12 na Infernu.

 

 

Rozhodující mapou byl Train, kde jsem osobně favorizoval právě Faze. Ti skvěle zvládli teroristickou stranu, kde exceloval především GuardiaN. Cloud9 se na CT-side ne a ne najít a první polovinu prohráli 11:4. Bývá pravidlem, že kdo na Trainu získá větší počet kol za T-side, má skoro hotovo. A to se potvrdilo. Cloud9 sice byli schopni připsat ještě 5 kol a zápas lehce zdramatizovat, když ale přišlo GuardiaNovo AWP eso, bylo hotovo. Faze zvítězili 16:9.

 

 

Po první mapě Faze málokdo věřil. Povedlo se jim ale dokázat, že na to stále mají a je s nimi třeba počítat. Otázkou je, jak se jim povede v konkurenci top týmů světových tabulek. Mají před sebou ještě spoustu práce a především NiKo bude muset dokázat, že postavit ho do role IGL byla správná volba.

 

Zdroje: HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor