in

Finále FaceIT Major London 2018

To, na co všichni v Londýně čekali. Finále FaceIT Major 2018. Světové jedničky z Dánska Astralis proti vyzyvatelům rusko-ukrajinského celku Natus Vincere.

Na’Vi měli Astralis co oplácet. V základní části podlehli Dánům 16:14 v BO1 sérii. Poté měli turnajem fantastický průběh a neztratili ani mapu. Ve čtvrfinále porazili německé BIG, v semifinále celkem snadno MIBR.

Astralis ve čtvrfinále deklasovali Faze a v očekávaném semifinále porazili asi momentálně největšího soupeře Team Liquid.

Finále londýnského majoru sledovalo v SSE aréně přes 10 000 diváků a rozhodně se bylo na co dívat.

Na’Vi šli už při výběru map do rizika. Nezabanovali Nuke a vyzvali tak Astralis na jejich nejlepší mapě. Nezačali vůbec špatně. Flamie poslal v prvním pistolovém kole 3 hlavy. To, ale bylo od Na’Vi v první polovině vše a Astralis ji hladce ovládli 11:4. Na teroristické straně přidali Na’Vi pouze 2 kola, načež Device efektním představením jako sniper ukončil první mapu. 16:6. K vítězství Astralis na první mapě určitě přispěl i fakt, že jindy fantastický S1mple zaznamenal pouze 9 fragů.

Druhá mapa byla ovšem pickem Na’Vi. Overpass, mapa, na které si troufnu říct, jsou Natus Vincere nejnebezpečnější. Astralis zahájili na CT straně a obranu zvládali na výbornou. Triplekilly od Drupreeho, stejně tak od Magiska, nezaostával ani Xyp9x, v důležitých situacích, vedly k vítězství Astralis v první polovině 9:6. Na CT straně se Na’Vi vůbec nedařilo. Astralis zařadili ještě vyšší rychlost a na teroristické straně předváděli bezchybný Counter-Strike. I když se Edwardovi povedlo na chvíli odvrátit konec triplekillem, Astralis se povedlo další championship point proměnit.

Dánský tým potvrzuje dál svoji dominanci a prožívá sezónu snů. Je to především vyrovnanost výkonů na všech mapách i skvělé individuální výkony, které momentálně pasují Astralis do role neporazitelného celku.

Uvidíme jak se jim bude dařit na BLAST Pro Series v Instanbulu, jehož preview vám přineseme tento týden.

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor