Zdroje: Riot Games
in

Fnatic získává investici ve výši 440 milionů Kč

Fnatic má globální ambice.

Fnatic si zajistil 440 milionů Kč v hlavním investičním kole, jehož cílem je podpořit tým ve své globální expanzi.

Tým Fnatic v League of Legends patří mezi jedny z nejúspěšnějších týmů a sbírá titul za titulem. Organizace má i silné zázemí v CS:GO, když vyhrála několik hlavních šampionátu a pohybuje se v TOP 20 nejúspěšnějších týmů na celém světě za posledních 5 let.

Fnatic využije své investice na expanzi do Asie a Severní Ameriky a zároveň podpoří její zapojení do špičkových lig, jako je například LEC. Investice také pomůže organizaci uvést na trh další produkty Fnatic Gear.

Zakladatel Fnatic, Sam Mathews, se vrátil k roli výkonného ředitele, zatímco Wouter Sleijffers odstoupil z pozice po čtyřech letech.

„Tohle je klíčový moment ve vývoji Fnatic,“ řekl zakladatel a CEO Fnatic Mathews. „Jsem neskutečně pyšný na to, čeho jsme dosáhli za posledních 15 let a nyní je čas stavět na tomto silném základu, abychom mohli realizovat naši vizi a být přední světovou značkou ve světě esportu.“

 

Investice zahrnuje příspěvky od podnikatele Lev Leviev z LVL1 Group, Beringea, BlackPine, Unbound, Raptor Group a Joi Ito.
Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor