in

Fortnite Korea Open Duos turnaj

Turnaj, který se konal 14. prosince v Jižní Korei, měl za cíl propagovat kompetitivní scénu Fortnite.

 

Událost se těšila velké pozornosti již od počátku. Esport celkově je v Jižní Koreji velice populární a tak otevřený turnaj pro širší hráčskou veřejnost není žádné překvapení.

U jiných odvětví esportu, jako například League of Legends, se velice mění způsob hraní na profesionální úrovni. Každý region má svůj osobitý přístup k tomu, jak se vypořádat se svými protivníky a očekávalo se, že Fortnite v tomto nebude vyjímkou.

 

Turnaj byl podpořený hned několika západními hráči a osobnostmi z Fornite scény. Nechyběli jména jako Tfue, Myth či NickEh30. Většina hráčů však pocházela z domácích řad a tak byli všichni zvědaví, jak se tyto hráčská esa prosadí i na zcela neprobádaném poli asijských serverů.

 

Za Jižní Koreu se zůčastnila velká jména, která jsou známá hlavně domácím fanouškům – veterán Starcraftu Hong Jin-ho a Lee Jae-dong nebo například PUBG hráč. Celý event pak navštívili i lokální celebrity z hudebního světa K-Popu – Gongchan z B1A4 nebo Luda z Cosmic Girls. Solo kategorii ovládli jména – Sinooh (1) a Milfy (2), kteří zvítězili před domácím publikem.

Jediný západní hráč, který se dostal do první desítky hráčů byl Morgausse, kterého můžeme znát, jako vítěze z letošního Summer Skirmish turnaje.

 

Hlavní disciplína a zlatý hřeb celého eventu však byl turnaj pro dvojice – DUOS. Zde už to byl uplně jiný příběh. Vítěz Fall Skirmish turnaje Turner Tfue Tenney zde dokázal proč je stále považován za jednoho z nejlepších profesionálních hráčů Fortnite. Sám Tfue byl výsledkem překvapený, nečekal tak snadné vítěztví, jelikož profesionální turnaje v Americe jsou, co do schopností hráčů, již o kousek dál.

Ve dvojici se streamerkou KittyPlays zde dominovali a odvezli si z Jižní Korei první místo. Většina zbylých dvojic v top 10 pak byli hlavně samotní korejci. Do souboje o samotné vítěztví se dokonce probojoval opět Sinooh se svým parťákem Ohking.

 

Ve výsledku byla údalost obrovský úspěch, který opět zpopularizoval kompetitivní Fortnite a univerzitní hala, kde se turnaj pořádal byla opravdu přeplněná fanoušky. Epic Games doufá, že těmito kroky se mu podaří rozšířit hráčskou základnu a nakopnout kompetitivní scénu v části světa, kde je esport velice populární.

 

Prokop Krčma

Článek napsal Prokop Krčma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor