in ,

Fortnite World Cup

Je to již delší dobu co Epic Games oznámilo, že kolem Fortnite se toho bude ještě hodně dít. Jedna z největších akcí bude světový šampionát a jeho celkový prizepool 100 000 000 $.

Oznámení o samotném turnaji přišlo již před delší dobou, avšak nyní se tato oznámení přetváří ve skutečnost poté, co byly uvedeny nové kompetitivní módy do hry. Jedná se o herní módy Gauntlet v režimu solo či duo. Tyto módy budou sloužit jako testovací polygon pro nadcházející velký turnaj.

Momentálně se body v těchto módech resetují každé tři dny a žebříčky se pomyslně počítají, avšak se stále neví zda-li výsledky z této testovací fáze ovlivní samotný šampionát.

Oficiálně vše vypukne 13. dubna sérií otevřených online kvalifikačních kol, které budou probíhat až do 16. června. Každý týden bude v těchto kvalifikacích rozděleno 1 000 000 $. Ti nejlepší, kterým se podaří kvalifikovat, budou pozváni na finálová kola do New Yorku 26.-28. července. Bude se jednat o 100 solo hráčů a 50 duo týmů z celého světa, kteří v dané dva dny budou soutěžit o závratný prizepool 30 000 000 $. Jen pro příklad, jak budou hráči ohodnoceni, každý účastník finálového kola má garantováno 50 000 $ a celkový vítěz si odnese 3 000 000 $.

Majitelé Epic games k tomu dodávají, že pokud nejste přímo fanoušek Battle Royale her nebo prostě jen chcete zkusit také něco jiného než jen klasický ostrov, tak pro Vás připravuje Fortnite tým do budoucna také turnaje, eventy a vlastní výzvy.

K tomu všemu se budou nadále pořádat regionální turnaje, větší eventy a klasické týdenní turnaje, jako jsme na to byli zvyklí kupříkladu ze Summer Skirmish Cup série.

Rok 2019 bude pro Fortnite kompetitivní scénu zlomový a zatím to vypadá, že v Epic Games nechtějí nic ponechat náhodě.

Zdroj: Epic Games

Prokop Krčma

Článek napsal Prokop Krčma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor