Zdroje: Riot Games
in

G2 Esports vítězí nad SK Telecom T1

Evropský celek G2 Esports poráží v semifinále korejský tým SK Telecom T1. Posouvá se tak do finále, kde se střetne s Teamem Liqiud.

18.5. se odehrál druhý semifinálový duel MSI mezi evropským celkem G2 Esports a korejským týmem SK Telecom T1. Tento semifinálový zápas byl daleko živější než ten včerejší, ve kterém zvítězil Team Liquid. Avšak dnešní hrací den byl doprovázen technickými chybami, kvůli kterým byly hry pozastavovány.

Po dobu tří her se hráči z obou celků řídili nynější metou, tudíž se fanoušci nedočkali žádných nestandardních picků.

V první hře byl od samotného začátku lepší tým SK Telecom T1. Po velmi rychle ukořistěné first blood získal celek určitou dávku sebevědomí, kterou si držel po celou hru. Jejich jungler Clid výborně asistoval na všech linkách, díky tomu celek získal určitou výhodu.V jednom z teamfightů to vypadalo, že G2 Esports převezmou hru do svých rukou, avšak jim v tom zabránili korejský střelec Teddy a midlaner Faker. Tato hra vzešla vítězně pro SK Telecom T1 po skvěle zahraném teamfightu u Baron pitu.

Zdroj: Riot Games

Druhá hra byla úplně rozdílná, jelikož celek G2 Esports tahal za ten delší konec a přizpůsoboval tak hru svému tempu. Morgana v podání Mikyxe byla klíčem k úspěchu. Jeho odchyty za pomocí Morganina Q vedly vyhraným teamfightům. Díky tomu se dostal celek do příjemného gold leadu a následně se mu povedlo ukořistit Baron buff bez jakéhokoliv boje. Tuto hru zakončil mladičký mildaner z řad G2 Esports Caps pěkným pentakillem.

Třetí hra byla zase pod kontrolou korejského celku. Největší podíl na výhře měl jejich jungler Kim „Clid“ Tae-min, jelikož se svou Rek´Sai předváděl velmi kvalitní výkony. Byl jedním ze strůjců všech teamfightů, díky kterým SK Telecom T1 ukořistili výhru ve svůj prospěch.

Ve čtvrté hře mohli příznivci zaznamenat Skarnera v podání polského junglera Jankose. Dále při ban fázi nebyl zabanován šampion Ryze, který má v této metě neuvěřitelnou sílu. G2 Esports neváhali ani minutu a tohoto šampiona vzali ihned pro svého midlanera. Spolupráce mezi Capsem a Jankosem fungovala výtečně, a proto se celek G2 Esports vynutil pátou a zároveň poslední hru.

Zdroj: Riot Games

V poslední hře byla zajímavá hlavně pick fáze ze strany G2 Esports, jelikož zvolili cestu nestandardních šampionů. Wunder, toplaner hájící barvy G2 Esports zvolil pro sebe Pyka. Fanoušci se velmi divili, jelikož tento šampion je viděn hlavně na pozicích supporta nebo junglera. Dále pak přišel pick od Perkze, AD Carry působící v týmu G2 Esports, který se rozhodl hrát na této pozici  Syndru. Právě tento šampion je hodně nezvyklý pro tuto roli, avšak z dřívějška víme, že Perkz působil na pozici midlanera, tudíž s ním má nějakou zkušenost. Začátek vypadal velmi slibně pro evropský celek, jelikož jejich toplaner Wunder dominoval celé hře. Ovšem později se začala ukazovat síla i na straně týmu SK Telecom T1 a to v podání korejského střelce Teddyho, který hrál Varuse. Nicméně si G2 Esports nenechali nic líbit. V posledním teamfightu zvítězili, následně získali Baron buff a došli si tak pro postup do finále.

Evropský celek tak poráží korejský tým SK Telecom T1 3/2 a posouvá se do finále, kde se utká s americkým Teamem Liquid.

Tomáš Kratochvíl

Článek napsal Tomáš Kratochvíl

Skateboardista, student letectví a redaktor EsportsMagazin.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor