in

Gordon Hayward a Fortnite?

Útočník NBA týmu Boston Celtics Gordon Hayward byl v těchto dnech zařazen podle magazínu Sports Illustrated mezi top 25 nejlepších hráčů soutěže pro rok 2018-2019. Rovněž se však ožívají ohlasy, že toto rozhodnutí je poněkud konzervativní, jelikož v minulé sezóně odehrál pouze pět minut ze zápasu, když si během první hry za Celtics zlomil nohu.

Nyní se ukázalo, že basketbal není jediná věc, ve které vyniká. Tou další je právě hraní Fortnite. „Všichni hrají Fortnite, moji spoluhráči, přátele a všichni si myslí, že jsou v tom nejlepší“ jak uvedl sám Hayward v červenci na svém blogu. Mimo jiné tam popsal i způsob toho, jak se ke hraní této hry dostal i on sám, když po zmíněném zranění byl upoután na nemocniční lůžko.
Když později trénoval v Kalifornii, setkal se zde s několika profesionálními hráči fotbalu. „Nikdy jsme spolu moc nemluvily, ale jakmile se dostalo do hovoru téma Fortnite, tak začalo dohadování, který z nich je v tom nejlepší.“ 

Sám Hayward říká, že soutěživost je zakořeněna těle každého sportovce a nyní se rozšiřuje i do hraní videoher, „je to jen další místo pro soutěžení“ uvedl. Současně je to však způsob jak si dát od sportu (práce) přestávku. Sportovci se v průběhu let naučili, že nemohou trénovat nepřetržitě. „Když jste mimo hřiště, jde o snadný způsob jak se zabavit a přitom se stále snažit být mezi konkurencí nejlepší.“ 

Mít mimo basket něco takového je důležité při pobytu v duševně a fyzicky zdravém životě. Je to lekce, kterou se mnozí hráči v eSportu naučit. Hayward má jasně definovanou linii mezi prací a zábavou: Basketbal je práce, i když je to práce, kterou miluje, stále je to práce. Profesionální hráči počítačových her ještě nenalezli tu jasně definovanou linii.

Jedna z věcí, která je pro mě zajímavá je, že v eSportu mohou hráči hrát například osm až deset hodin denně. My basketbalisté však můžeme hrát a trénovat tři, nebo čtyři hodiny. Hrajeme hru, trénujeme a pak se trochu uklidníme a uvolníme,“ řekl Hayward.
Osm až deset hodin aktivity je velká porce, bez ohledu na to, co děláte. A dokonce to ani nezahrnuje čas, který hráči hrají mimo vyměřený čas. Odstup od sportu je právě pro Haywarda důležitou součástí jeho zájmu o videohry.

„Odcházím z Basketbalu. Užívám si něco jiného. Se všemi požadavky na profesionální hry je to nutnost a myslím si, že by hráči her měli dělat něco podobného. Musíš mít nějakou variantu, co dělat jiného. Nemůžete dělat totéž celou dobu, jinak vyhoříte. Je to vyčerpávající.“ 

„Teď je to už všechno na mě. Nyní je velmi dobrá situace, co se týká peněz. Máme všechny ty miliardáře, kteří začínají vlastnit své týmy. I já se nyní snažím najít dobrou investici, avšak zatím je to ještě ve fáze hledání.“ 

Celtics nyní čeká začátek nové sezóny a samozřejmě i první hra od zranění Haywarda. Až poté se ukáže, jak mu to po dlouhé pauze půjde na hřišti a zároveň jestli dokáže udržet své jméno i ve Fortnite.

Zdroje: dotesports.com

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor