in

Grayhound a Spirit balí kufry, NRG a Renegades v New Legends Stage

Turnaj IEM Katowice 2019 pokračoval duely o udržení se ve hře a o přímý postup do New Legends Stage.

Prvním BO3 duelem, ve kterém se mělo rozhodnout, kdo si udrží šanci na postup a kdo sbalí kufry, bylo klání mezi fnatic a Grayhound. Fnatic si vybrali Inferno a udělali dobře. Prohráli sice první dvě kola zápasu, ale poté postupně začali navyšovat svůj náskok. První polovinu získali hladce na straně teroristů 13:2. Grahound tak měli před sebou neskutečně těžký comeback na mapě soupeřů. Začali skvěle a vyhráli první tři kola. Bohužel Švédům stačila pouhá dvě kola k ukončení zápasu, a ta se jim podařila získat během pár následujících kol. Skóre první mapy tak skončilo na 16:9 a fnatic byli ve vedení v této sérii.

Druhá mapa byla vybrána týmem Grayhound a poměrně překvapivě zvolili Overpass. Začali dobře a první dvě kola šla na jejich stranu. Švédům se ale podařilo behem chvíle vyrovnat. První polovina se zastavila na skóre 9:6 ve prospěch CT-strany, tedy ve prospěch fnatic. Grayhound tak měli poměrně slušnou startovní pozici do poloviny druhé. V té se jim povedlo otočit nepříznivý stav na 10:9. Pak ale legedární švédové zabrali a v čele s JW si došli pro vítězství 16:11. Grayhound tak odjíždí s nepořízenou a fnatic stále živí naději na postup.

 

 

O druhém eliminovaném se rozhodovalo mezi Spirit a FURIA. Brazilsko-ruský souboj odstartoval na mapě Mirage, kterou si pro sebe vybrali Rusové. Zřejmě neudělali nejlepší rozhodnutí. FURIA jasně vládli jejich ofenzivní straně v první polovině a skóre 2:13 z pohledu Spirit ruský celek stavěl do poměrně složité pozice. O to víc, že se jednalo o jejich mapu. Spirit přidávali ve druhé polovině jedno kolo za druhým, ale nestačilo to a FURIA přidali poslední dvě kola (16:9) a zajistili si tak vedení 1:0 v sérii.

FURIA začali lépe i na své mapě. Na Nuku vyhráli první čtyři kola a se Spirit začínalo být zle. Povedlo se jim ale zabrat a svoji CT-stranu proměnit v drobné vítězství 9:6 v první polovině. Opět se budu opakovat, ale zisk i šesti kol za teroristy na Nuku může znamenat výraznou výhodu v polovině druhé. Nicméně Rusové šli do vedení 12:6 a vypadalo to, že se podíváme na třetí mapu. Brazilci ale zapnuli vyšší rychlostní stupeň a sedmi koly v řadě otočili průběh druhé poloviny. Spirit odpověděli dvěma koly v řadě a opět byli ve vedení. Nicméně FURIA nepřipustili možnost třetí mapy a nepříznivé skóre 13:14 otočili na 16:14 a zachránili se tak v boji o postup. Spirit tak balí kufry a jsou eliminováni.

 

 

V dalších BO3 už se neeliminovalo, ale přímo postupovalo. Finští ENCE svedli souboj o přímý postup s australskými Renegades. ENCE vybrali Nuke, mapu na které už několikrát ukázali, že mohou soupeřit s nejlepšími a lépeji zvládají snad jen Astralis. Nicméně jejich ofenzivní strana jim příliš nevyšla a Renegades byli ve vedení 11:4. Ti byli schopni navázat na výkon z první poloviny a připsat si hned první tři kola poloviny druhé. Finové nebyli schopni na hru Renegades na první mapě najít odpověď a Australané tak šli do vedení 1:0 po vítězství 16:7.

Druhá mapa Mirage, která byla vybrána celkem Renegades nabídla o mnoho vyrovnanější představení. ENCE těsně zvítězili na svojí CT-straně 8:7 a nikdo tedy nebyl před vstupem do druhé poloviny favoritem. Samozřejmě Renegades měli psychickou výhodu díky vítězství na první mapě, ale ENCE nejsou celkem, který by zápasy přenechával tak snadno. Finové šli do vedení 11:7, Renegades stáhli na 11:10, ENCE opět vedli 13:11. Pak se cosi ve hře Finů zlomilo a australský celek získal pět kol v řadě. To se ukázalo být rozhodujícím náskokem a Renegades tak slaví postup do New Legends Stage.

 

 

Druhý den na IEM Katowice 2019 uzavíral duel mezi NRG A TYLOO, kteří celkem překvapivě prošli prvními dvěma koly nejlépe ze všech. A i jejich BO3 byla skvělá podívaná.  NRG šli celkem logicky pro Inferno, což je mapa, na které dlouhodobě předvádí skvělé výkony. Není důvod, proč by tomu nyní mělo být jinak. TYLOO ale předváděli dobrou defenzivu a první polovinu získali těsně 9:6. A to potom, co prohrávalil už 0:6 a devíti koly v řadě otočili průběh první poloviny. NRG velice rychle otočili na 11:9. Poté se celky v získávání kol střídaly až se čínský tým dostal do vedení 14:13. NRG se ale hlavně díky Brehzeovi povedlo získat tři kola v řadě a dostat se tak do vedení 1:0.

Mapa Mirage byla vybrána Číňany z TYLOO. A i tady to byl boj o každou pozici. NRG proměnili svoji defenzivní stranu ve výhru v první polovině 10:5, a byli tak blízko postupu. S TYLOO to vypadalo opravdu špatně. Severoameričané se dostali na osm matchpointů. Číňané ale zabrali a dokázali skóre dostat na malý rozdíl dvou kol. Více už ale nezvládli a NRG tak poměrně překvapivě postupují přímo.

Zdroje:
HLTV.org (foto)
ESL Česko a Slovensko

Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor