in

Gunrunners vítězí na ESL National Championship CZ/SK

Kick-off sezónu ESL National Championship Česka a Slovenska ovládli podle očekávání Gunrunners.

Semifinálová klání odstartoval duel mezi Team Brute a právě Gunrunners. O favoritovi bylo jasno, ale Brute ukázali, že umějí z role outsidera odehrát super zápas a favorizovný celek dokonce i porazit. Jako první mapu vybrali Brute Dust2, což bylo docela překvapení. A opravdu na ní předváděli skvělý výkon. V první polovině drželi s Gunrunners krok a T-side pro Brute skončila 7:8. CT-side nebyla o nic horší, bohužel na česko-slovenské jedničky to nestačilo a ty si připsali první mapu poměrem 16:13. Inferno už bylo pro Gunrunners jednoduchou záležistostí a výhrou 16:5 si zajistili post v Grandfinále.

 

Druhé semifinále sehráli eSuba proti Dark Tigers. Tady už favorit nebyl tak jasný a Dark Tigers, kteří se v základní části umístili na druhém místě ukázali, že pomalu nacházejí svoji dlouho ztracenou formu. Esuba si jako mapu, na které si proti DTG věří, vybrala Cache. DTG sice vyhráli první pistolové kolo, ale eSuba vzápětí odpověděla a získala další čtyři následující kola. Nicméně polovina pro modoru krev na T-side dopadla 8:7.  Druhou polovinu odstartovali lépe Dark Tigers. Získali první čtyři kola a vypadalo to, že se dostanou do trháku. Esuba se ale dokázala oklepat a osmi koly v řadě ukončila první mapu 16:11. Dark Tigers pickli Overpass a to se jim vůbec nevyplatilo. Absolutně eSubě nestačili a ta s nimi na jejich výběru udělala krátký proces 16:5, což znamenalo, že se s Gunrunners utkají o titul.

 

 

Grandfinále bylo pikantní záležitostí. Ještě před finálovým víkendem ESL CZ/SK ZEDKO oznámil, že opouští eSubu a přídává se právě ke Gunrunners. Ty tak opouští fredi, který momentálně zůstává bez angažmá. Jestli chtěla modrá krev favorita potrápit, tak se to vůbec nepovedlo. První mapa, kterou si eSuba sama vybrala Dust2 dopadla z jejich pohledu katastrofálně 16:4 pro česko-slovenské number one. Na druhé mapě Inferno to nebylo o nic lepší. Gunrunners povolili eSubě jen o dvě kola více a skóre 16:6 znamenalo, že Gunrunners vítězí i na posledním lokálním turnaji letošního roku.

 

Gunrunners obhájili post česko-slovenských jedniček. Jak to bude dál? To těžko říct. Nová sestava bude muset potvrdit, že má šanci uspět na světové scéně. U nás zatím nemají Gunrunnres konkurenci a jejich CS je o třídu, ne-li dvě výš než CS všech ostatních.

 

 Petr Utíkal

Zdroje : HLTV.org, ESL Česko a Slovensko (Fb)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor