in ,

Hra Fortnite podrobena průzkumu. Jak dopadla?

Do roku 2022 budou esporty stejně velké jako je například NFL v USA.

To je jeden z posledních závěrů z nedávné studie společnosti Goldman Sachs. Ten není jediný býk, který vidí esport na masivním vzestupu. Studie od PwC delá podobná prohlášení a opakuje, že je tento prostor na levelu, který již nemůže být nadále ignorován. Velké mediální velryby jako jsou například ESPN, NBC a TBS dokonce začínají pořádat své vlastní velké esportové turnaje.

Samotnému růstu esportu pomáhají zejména hry jako Fortnite, online multiplayerová hra od Epic Games, která si získala svoji popularitu zejména kvůli tzv. “battle royale“ žánru. Tato hra se stala neskutečným trhákem a vytvořila řadu esportových celebit, včetně Tylera “Ninja“ Blevinse.

 

VentureBeat uvedlo několik malých výsledků ze studie, kterou prováděla se stovkami hráčů Fortnite:

Fortnite má velice hezky podchycené své vlastní turnaje a eventy. To však nemusí korespondovat se zbytkem esportového světa. 56% hráčů sledovalo některé nebo všechny turnaje populární Fornite’s Summer Skirmish. Tito hráči zároveň sledují turnaje Overwatch League, které mají překvapivě 21% zastoupení.

Začátkem letošního roku se Epic rozhodl oznámit, že poskytnou přes 100 milionů dolarů za ceny Fortnite v sezóně 2018-2019. Jednalo se o odvážný a impozantní krok, kterým jenom poukázali na fakt, že se společnost nehodlá vzdát svého zastoupení v popularitě her na esport scéně.

 

 

Většina z těchto peněz šla logicky do samotných událostí, jako je například zmiňovaná Fortnite Summer Schirmish. Hráči však žadoní o přidělení nějaké části peněz na místní události. Jedna třetina hráčů uvědla, že si přejí, aby Fortnite měla místní kvalifikační události. Tady se nabízí možnost objevit další metropolitní oblasti, které by mohly přilákat další fanoušky a hráče hry.

Hráči rovněž křičí po detailnějších statistikách a výsledcích. V současné době webová stránka Epic Games nabízí týdenní výsledky, ale dle studie by mohla existovat příležitost rozšíření těchto stránek a poskytnou hlubší pokrytí, možná i stejným způsobem, jako to dělá NFL nebo další sportovní ligy.

 

 Jiří

Zdroje: venturebeat.com

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor