in

Hráč xQc sbírá tresty jako skautské bobříky, tentokrát ban v LoL

Tato suspendace navíc přichází jen pár týdnů poté, co byl tomuto bývalému hráči týmu Dallas Fuel pozastaven účet také v Overwatch.

Jestli si Felix Lengyel alias XQc píše deníček, pak má tento rok opravdu spoustu důvodů k záznamu. Během streamování dostal in-game zprávu, že byl zabanován v populárním MOBA titulu League of Legends. A to na základě nevhodných a urážlivých příspěvků. Dostal se tak mezi 0.0006 % hráčů, kteří jsou na základě těchto negativních kritérií trvale zakázáni.

Zpráva se opírala údajně o komunikaci xQc, která byla dle oficiálního vyjádření „hluboko pod standardy ligové komunity“. V některých případech dokonce komunikace hráče obsahovala výrazy jako „teď mě zabij“ a další. Není to však první trest, který Felix „xQc“ obdržel.

 

Je to rebel!

V lednu dostal pokutu 2 tisíce dolarů a stopku na 4 ligové dny za homofobní výroky vůči protihráči v utkání OWL. Tým Dallas Fuel na to reagoval tím, že ho vyškrtnul pro zbytek první fáze Overwatch League. Další incident toto kvítko zaznamenalo v březnu, kdy byl za použití emote „s rasistickým podtextem“ v chatu OWL stream pokutován 4 tisíci USD a suspendací na 4 hry. Overwatch League zdůvodnila své rozhodnutí tím, že xQc používá „znevažující jazyk“ proti hráčům a ostatním na streamu i sociálních médiích. 11. března byl pak z týmu Dallas Fuel vyhozen.

Jedinou dobrou zprávou je tak pro Lengyela v tuto chvíli to, že se stále může zúčastnit zářijového světového poháru v Overwatch. V dalším průběhu sezóny je však jeho přítomnost nejasná.

Zdroje: Dotesports.com

 Dominik Wetter

Článek napsal Dominik Wetter

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor