in

Hraj FIFU za Spartu!

Tak zní nové heslo fotbalového klubu AC Sparta Praha. 

O tom, že se do světa esportu přidávají sportovní kluby vás informujeme téměř pravidelně. Do této doby se však jednalo pouze o zahraniční organizace. Nyní se ale budeme bavit o české půdě. Fotbalový klub AC Sparta Praha představila svůj vlastní esportový tým pro hru FIFA.

 

Dle jejich nových webových stránek se bude Sparta reprezentovat na velkých turnajích jako je například FIFA eWorld Cup. A není na to sama. Naše nejstarší hráčská organizace nesoucí název eSuba, Spartě poskytla své vlastní PRO hráče.

Související články: Fotbalový tým Wolverhampton Wanderers FC vstupují do světa esportu

„eSports je obor, který se rychlým tempem rozjíždí po celém světě a jeho důležitou součástí jsou i fotbalové kluby. Chceme, aby Sparta v tomto odvětví, podobně jako v mnoha dalších, udávala v rámci České republiky trend,“ říká marketingový ředitel AC Sparta Praha, Kamil Veselý.

Jedním ze zapálených hráču FIFA je i hráč A týmu, Lukáš Vácha. „FIFA je hra, kterou mám velmi rád. Už ji sice nehraju tak vášnivě, jako dřív, ale pořád si rád nějaký ten zápas dám. To, že budeme mít jako Sparta svůj vlastní tým v této hře, mi připadá jako hodně zajímavý nápad a sám se těším, kam se celý tento projekt rozjede.“ říká.

Fotbalový klub se ale připravuje na nábor nových hráčů, kteří budou hájit jeho barvy. Pořádá tak kvalifikační turnaj, který se bude hrát ve hře FIFA 19 na konzoli PlayStation 4. Vítěž obdrží profesionální kontrakt a stane se součástí týmu. Podmínky na účasti turnaje jsou vcelku jednoduché:

  • občan České nebo Slovenské republiky
  • starší 15 let
  • vyplnění přihlášky do turnaje

Samotná kvalifikace pak proběhne ve dnech 7., 10. a 13. října. Druhá, finálová část kvalifikace již bude OFFLINE a účastní se jí 16 nejlepších hráčů vzešlých z kvalifikací a z obdržených divokých karet.

„Víme, že videohry jsou důležitou součástí života mnoha našich mladších fanoušků a chceme s tím pracovat. Proto nabízíme všem sparťanům možnost zapojit se do unikátního kvalifikačního turnaje. Vítěz, který z něj vzejde, pak bude nosit rudý dres a podepíše se Spartou oficiální smlouvu,“ dodává Veselý.

 Jiří

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor