in

Hraní her získává nový domov na Youtube

Youtube oznámil, že již nebude udržovat hraní her na separátní aplikaci. Aplikace s názvem YT Gaming, která dorazila již v roce 2015, bude zcela přesunuta na hlavní stránky Youtube.

V průběhu třech let byla herní aplikace místem, kde služba Youtube experimentovala s řadou funkcí, která byla zaměřena na tvůrce her a díváků, kteří rádi sledují živé nebo nahrané zápasy esportu. Testovali na ni například Super Chat (způsob, kde si tvůrci mohou vydělat peníze z živých streamů) nebo členství v jednotlivých kanálech. Některé funkce se ujaly natolik dobře, že je firma přivedla na svoji hlavní stránku.

Ikdyž jsou hry jedním z nejlepších sekcí Youtube, nikdo skutečně nepoužíval samotnou herní aplikaci Youtube Gaming, tvrdí společnost.

„Máme přes 200 milionů lidí, kteří jsou přihlášeni a každý den se dívají na herní obsah,“ říká Ryan Wyatt, ředitel herního obsahu a partnerství YouTube. „A většina z nich, upřímně řečeno, prostě nepoužívá herní aplikaci YouTube pro své herní zážitky,“ dodává.

Data z aplikace Sensor Tower však ukazují, že aplikace má více než 11 milionů instalací v systémech iOS a Android. To znamená, že velké množství lidí bylo samotnou aplikaci alespoň vyzkoušet. Společnost však také zjistila, že její uživatelé na denní bázi jsou nepatrným zlomkem.

Místo aplikace se hráči klasicky přihlásí na Youtube, aby sledovali hry, vysvětluje Wyatt. Hráči za poslední rok vysílali více než 50 miliard hodin herního obsahu a Youtube má více než 500 000 aktivních herních streamerů. Společnost tímto krokem jednoznačně naznačuje, že si nepřipouští “prohru“ se službou Twich.tv, ale spíše, že se nyní rozhodne využít síly značky, aby lépe konkurovala. Momentálně je nová verze k dispozici ve Spojených státech, ale v následujících měsících se celosvětově rozšíří.

Existuje však několik věcí, které nová forma Youtube stále postrádá. Největší přidanou hodnotou by měla být schopnost živého streamu přímo z telefonu. Z tohoto důvodu se aplikace YT Gaming stále ponechá. Bude se zřejmě udržovat do března či dubna 2019.  “Stále na tom pracujeme“ připouští Wyatt.

Zdroje: Techcrunch.com

 Jiří

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor