in

iBUYPOWER Masters 2019 preview

Zatímco vrcholí IEM Katowice Minory, v Los Angeles rozehrají týmy iBUYPOWER Master 2019.

Osm týmů z celého světa v čele se světovými jedničkami z Astralis, se utká o první titul letošní sezóny. Bojovat se bude nejprve ve dvou skupinách.

Skupinu A tvoří hráči Astralis, od kterého se bude čekat, zda dokáží navázat na perfektní sezónu 2018. Získat Intel Grandslam není jenom tak a potvrdit roli favortitů bude možná ještě těžší, než se jimi stát. Ve skupině s nimi hraje Clou9, tým který má jistý poteciál, který se mu ale nedaří naplnit. Jsem opravdu zvědavý, jestli budou konkurenceschopní.

Astralis a Clou9 doplní compleXity. Ti mají zasebou pár dobrých výsledků z roku 2018, ale jak forma rychle přišla, tak rychle odešla a pro iBUYPOWER Masters jsou jedním vlekým otazníkem. Posledním týmem skupiny A je Fnatic. Jeden z nejméně konzistentních týmů světa se bude snažit překvapit světové jedničky a popřípadě se dostat alespoň na druhou postupovou pozici. Fnatic je celkem, který papírově má na to být mezi TOP 5 týmy světa, ale jeho nestabilní výsledky mu v tom už nějaký čas brání.

 

 

Skupina B bude podle mého názoru o něco zajímavější. Představí se nám Faze, poprvé bez karrigana, poprvé s AdreNem. Jak zapadne tento kazašský fragger do týmu je pro mě velká záhada. Na trénink nebylo tolik času a nečekám, že Faze okamžitě přijdou s týmem, který bude vyhrávat Majory. Na trenérské lavici je také změna. RobbaN odstoupil z pozice kouče a nahradí ho YNk, příchozí z ne úplně povedeného angažmá u MIBR.

Nový roster Faze vyzve tým Ghost Gaming. Rozhodně má stoupající tendenci, co se dobrých výsledků týče, ale na nejlepší celky světa mu ještě kousek schází. Dle mého názoru jsou ale schopni překvapit. Jasným favoritem skupiny je Team Liquid. Nejlepší severoamrická organizace a jednozančně druhý nejepší celek minulé sezóny, hned za Astralis, ať si HLTV.org ranking říká co chce. Čtveřici doplní Luminosity Gaming, kdysi základ týmu Immortals, jenž se po delší pauze představí mezi konkurencí ze světové špičky. Tady je velký otazník s čím budou Brazilci schopní přijít.

 

 

Turnaj odstartuje dnes v 19:00 duelem Astralis a compleXity. Zápasy poběží až do pozdních sobotních hodin.

 

Petr Utíkal

Zdroje: vpesports.com (foto)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor