in

iBUYPOWER Masters 2019 v plném proudu

Po skoro čtyřhodinovém zpoždění odstartoval letošní ročník iBUYPOWER Masters 2019.

 

Skupinu A odstartovala světové jednička Astralis proti outsiderům z compleXity. V této BO1 nebylo co řešit. Mapa Dust2 absolutně severoamerickému celku nesedla. Astralis evidetně naladěni na vlnu z předchozích měsíců převedli bezchybnou hru a připsali si první váhru na turnaji poměrem 16:3.

Druhým duelem dne byl pikantní souboj mezi Fnatic a Cloud9. Proč pikantní? Protože flusha si zahrál proti své „alma mater“ a snažil se s Cloud9 své bývalé spoluhráče překvapit. A povedlo se! Cloud9 na Overpassu překvapili papírově silnější Fnatic a zápas tak šel na jejich stranu.

Skupina A pokračovala zápasem vítězů, tedy Astralis proti Cloud9. O favoritovi bylo jasno a i když se povedlo Cloud9 porazit Fnatic, nikdo asi nečekal, že by jim povedlo porazit i světové jedničky z Dánska. Nicméně zápas to byl poměrně vyrovnaný. V závěru se ale ukázalo, kdo má navrch a Astralis si připsali Mirage 16:9. Postupují tak automaticky do semifinále. Cloud9 budou muset o svoje místo na turnaji bojovat v decideru opět s Fnatic.

Fnatic se podařilo v eliminačním zápase zdolat compleXity. Train byl mezi těmito celky velmi vyrovnanou mapou. První polovina skončila 10:5 pro compleXity, nicméně šlo o jejich CT-side. Švédové si na proti-teroristické straně počínali o kolo lépe a to znamenalo jejich vítězství 16:14. CompleXity tak balí kufry jako první.

 

 

Skupina B na začátek nabídla poměrně zajímavý duel. Favorizovaný celek skupiny, Team Liquid vyzvali Luminosity Gaming, pro které to bude první prověrka po dlouhé době, zda dokáží obstát v konkurenci světové špičky. Na Miragi bojovali, co to šlo, ale severoamerický celek byl nad jejich síly. Kdysi základ týmu Immortals podlehl třetímu nejlepšímu celku světa 16:11.

Asi nejsledovanější duel byl duel mezi Faze a Ghost Gaming. Ne proto, že by šlo o rivaly nebo rozhodující zápas, ale Faze jsou dlouhodobě velice oblíbeným celkem. Každý z jejich fanoušků i těch, kteří Faze nesnáší, byli zvědaví jak se jim bude dařit se dvěma novými posilami v týmu. AdreN a kouč YNk měli být novým impulzem, který vyvede Faze z letargie, která už nějáký ten pátek trvá. Bohužel ani tady to nevyšlo. Ač Ghost Gaming dlouhodobě považuji za celek s obrovským poteciálem, rozhodně to není tým se kterým by měli Faze prohrát. Už vůbec ne na Trainu. Ani bych se neuklidňoval tím, že to bylo těsně 14:16 a že mají nový roster. Zkrátka kvalita nebyla na straně Faze.

Ghost Gaming tak šli do zápasu vítězů skupiny B proti Team Liquid. Tady nebylo co řešit. První polovina na Infernu šla 12:3 pro favority a přestože se Ghost snažili ve druhé polovině něco s výsledkem udělat, nestačilo to. Vítězství 16:8 poslalo Liquid do semifinále a Ghost Gaming do decideru skupiny B. V něm se střetne znovu s Faze nebo Luminosity Gaming.

 

 

Turnaj iBUYPOWER Masters 2019 pokračuje dnes od 19:00 na www.twitch.tv/ibuypower.

 

Zdroje: HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

 

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor