in

Infinity Blade – První dojmy

Fortnite prochází častými updaty a každý týden se tak můžeme těšit na novinky, tento týden byl přidán meč Infinity Blade.

 

Update, který nese číslo 7.01 je zejména o jedné nové zbrani do módu Battle Royale a tou je Infinity Blade.

Tento meč se ve hře nachází pouze na jediném místě a nemůžete ho tedy dostat z truhly či nalézt na zemi. Místem, kde ho hledat je ledová hora Polar Peaks, zde přímo uprostřed vesničky je zaseknutý v kameni, podobně jako Excalibur.

 

Pokud meč získáte, zvýší se váš maximální možný počet jak životů, tak štítů (200 životů a 200 štítů). Dokážete tím pádem absorbovat velké množství ran než pro vás hra skončí. Avšak toto je vykoupeno tím, že všechny ostatní věci z inventáře, kromě materiálů, zahodíte. Stavět stále můžete, ale již bez možnosti používat zbraně či lékářničky.

Primární útok je silný hit mečem, který na jednu ránu boří zdi, ať už klasických domů, či hráčem postavených bloků. Každým zásahem do hráče dáte 75 damage, za jakýkoliv okolností.

Sekundárním útokem je obrovský skok, který je nejlepší používat k pohybu a zničení protivníkových zdí. Po dopadu zasadíte 25 damage okolním hráčům a na chvilku je vyhodíte do vzduchu.

 

 

Další bonusy, které meč dává svému vlastníkovi uvedu jen v krátkosti:

Regenerace životů v průběhu doby co meč máte v ruce (1 život/shield za sekundu).
Silnější regenerace potom co eliminujete hráče, celkem 50 životů. Zrychlený pohyb na zemi o 30%.

První hráč, kterému se podaří vytáhnou meč z kamene, tak bude vyléčen na uplné maximum 200/200.
Meč spadne na zem, jako klasický loot, pokud je hráč, který ho používal zabit. Momentálně se vedou spory, zda-li není přidaný meč až příliš silný.

 

Epic Games také nešťastně zařadili meč do hry přesně v den, kdy se konal turnaj Winter Royale North America, kterého se zůčastnila řada známých hráčů či streamerů.

Meč zde hrál hlavní roli co se týče finálních výsledků, protože současný bodový systém pro hráče v turnaji Winter Royale, je založen na umístění, ale také na počtu eliminací. Což znamená, že pokud se někomu podařilo se dostat do závěrečných fází hry a třímat tento meč, měl cestu k úspěchu výrazně snažší. Mezi profesionálními hráči dochází ve finálních kruzích k velkému množství soubojů právě na velice krátkou vzdálenost a tak je zde tento silný meč opravdu dominantní zbraní.

 

Na twitteru či serveru Reddit se mluví o vytvoření vlastního módu, kde se bude tento meč nacházet, to by znamenalo ho vynechat z klasických her. Doufejme tedy, že Epic Games naleznou způsob jak celou záležitost vyřešit.

 

Prokop Krčma

Článek napsal Prokop Krčma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor