in

Invictus Gaming získávají pohár a první čínské vítězství

Je dobojováno, letošní Světový šampionát je za námi a jako vítězové z něho vyšel tým Invictus Gaming, který jako první čínský celek v historii zvedl nad hlavu vysněný Summoners Cup, když ve finále s přehledem porazili evropské Fnatic 3-0.

Hráči Fnatic měli možnost vyhrát Worlds poprvé od první sezóny a dokázat tak světu, že se západními týmy se musí ve světě stále počítat a brát je vážně. Na druhou stranu Invictus Gaming měli možnost získat první titul pro svůj region v historii a to se ukázalo jako silnější motivace.

Před samotným finálovým zápasem bylo všechno otevřené a bylo jasné, že může dopadnout jakkoliv. Invictus Gaming dokázali porazit jednoho z favoritů turnaje korejské KT Rolster již ve čtvrtfinále a Fnatic šli do finále s vědomím, že IG již na turnaji porazili v základních skupinách, což jim zajistilo účast ve vyřazovacích bojích.

Bylo jasné, že právě IG budou v tomto zápase jistými favority a svou roli také potvrdili. Fnatic přejeli ve třech kolech, což pro ně byla jedna z nejméně konkurenčních sérií z celého turnaje. Fnatic nepodali vůbec výkon, který se od nich čekal, jako by to snad ani nebyly oni. Invictus Gaming  hráli fenomenálně a prakticky bez chyb, čímž jasně dokázali, že patří mezi nejlepší týmy v historii.

V samotné LPL lize se Invictus Gaming krčili ve stínu RNG po dlouhou dobu a proto po jejich vyřazení z turnaje bylo jasné, že právě IG jsou těmi favority, kteří by mohli dokráčet až k titulu. Nyní tak nejen, že se uchopili titulu nejlepšího týmu v Číně, ale také jsou nejlepší naději Číny a představitelem na mezinárodní scéně.

Díky nim je teď Čína konečně zapsána v historii vítězů Světového šampionátu a soutěžní sezóna pro rok 2018 je u konce.

 Radim Minář

Zdroje: dotesports.com

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor