in

J.Storm vítězí na WSOE6: Serenity´s Destiny

Celkem pět týmů se utkalo v Las Vegas o 100 000 $. Na turnaji se představily převážně týmy ze Severní Ameriky.

Formát tohoto turnaje byl značně neobvyklý. Čtyři týmy – J.Storm (Moo, Bryle, Forev, Fear, March), Infamous (Skiter, Black, Papita, Biver, Mooz), ggngg (Ritsu, Ryoya, MoonMeander, Boris, Jubei) a Juniper (Mason, USH, MJW, B, Mario) se utkaly o postup do grandfinále, kde čekali hráči týmu Serenity (Shadow, Zyd, Pyw, XCJ, Roddgeee), jenž vyhráli poslední turnaj z WSOE série.

V prvním utkání se představily celky J.Storm a Juniper. O favoritovi bylo jasno hned od začátku, přesto J.Storm mírně zaváhali ve druhé hře. Svou chybu napravili v rozodující mapě série a postoupili do semifinále.

Další utkání mezi Infamous a ggngg nemělo jasného favorita. První hru ovládl tým ggngg díky lepšímu výběru hrdinů. Druhá hra už nebyla tak jednoduchá, přesto se ggngg podařilo zvítězit a posunout se tak dopředu.

První vyřazovací zápas mezi Infamous a Juniper byl velice napínavý. První hru ovládli hráči týmu Juniper, druhou Infamous. Rozhodující hra trvala přes 71 minut, bylo se opravdu na co dívat. Z vítězství se nakonec radovali Infamous, tým Juniper vypadl.

Semifinále patřilo ggngg a J.Storm. Papírově nejsilnější celek turnaje měl opět problémy v druhé hře, a tak musel zachraňovat situaci ve hře třetí. To se povedlo a J.Storm se mohli těšit na finále.

Pokud chtěli Infamous pomýšlet na vítězství, museli se probít skupinou poražených. V cestě jim stálo mužstvo ggngg. S ním ale neměli žádné potíže a v klidu si dokráčeli pro vítězství 2:0.

Během turnaje se odehrál také showmatch mezi Artourem „Arteezy“ Babaevem a Syedem „Sumail“ Hassanem v módu 1v1 mid. Týmoví kolegové z EG hráli opravdu naplno. Diváci očekávali spíše vítězství Sumaila, jakožto Midaře, opak byl však pravdou. Arteezy zvítězil 2:0. Nutno dodat, že Arteezy před lety také hrával pozici 2.

Finále rozhodlo, kdo bude hrát proti čínskému celku o titul šampiona. První hru ovládli Infamous po zhruba 42 minutách. Druhé klání zase J.Storm. V poslední hře rozhodovaly zkušenosti a J.Storm si opět pohlídali vítězství.

Pokud jste neviděli tým Serenity dlouho na scéně a mysleli jste si, že jeho hráči zapomněli hrát Dotu, byli jste na omylu. Číňané předváděli skvělé výkony, střídali se s J.Storm ve vedení Bo5 série. Akorát poslední hra jim nevyšla. Byla to nejdelší hra celého turnaje s trváním necelých 73 minut. Zajímavé bylo, že J.Storm vybrali 4 stejné hrdiny jako ve čtvrté hře, kterou rovněž vyhráli. Odnáší si tak domů 50 000 $.

Zdroje: youtube.com

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor