in

Jak se Matyáš „Carzzy“ Orság dostal do mezinárodního světa LoL

Matyáš „Carzzy“ Orság je sedmnáctiletý profesionální hráč působící v týmu BIG (Berlin International Gaming). Jeho cesta začala ve 14 letech, kdy se dostal poprvé do Challengeru na západním evropském serveru (EUW).

Matyáš „Carzzy“ Orság hraje roli AD Carry. To ale nebyla jeho původní role. Byl označován jako „one-trick pony“ Riven (hrál pouze Riven). K roli AD Carry se dostal tak, že jeho tým vyhodil hráče této role a nikdo z týmu AD Carry hrát nechtěl. Tak se Carzzy obětoval a začal hrát AD Carry.

Nyní Carzzy hraje za tým BIG, ale jeho cesta začínala u nás v Čechách.

Carzzy začal hrát v roce 2017 za tým Inside Games, kde se po sezoně přesunul do českého Extatusu. Jeho formy si všimla spousta zahraničních týmů. Německý tým Mysterious Monkeys neváhal a Carzzyho odkoupil. Tento celek se po nějaké době přejmenoval na Ad Hoc Gaming.

Po této zkušenosti se Carzzy ocitnul před jeho doposud nejlepší nabídkou, a to do španělského klubu KIYF eSports Club. Do tohoto týmu se dostal s pomocí Radovana „Rufus“ Moravce, který po krátké době tým opustil. Carzzy ovšem zůstal.

Po konci španělské sezóny Carzzy chtěl hrát. Tak tedy hrál polskou ligu za tým Czeska Husaria. Tuto ligu ukončil na 3. místě.

Po té se vrátil zpět do Čech, kde založili tým jménem Lancraft.

Zdroje:
gamepedia.com
playzone.cz

Pítr

Článek napsal Petr Dutko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor