in

Jak vypadá tabulka divize A CWL Pro League

CWL Pro League má zasebou další hrací týden. Tentokrát v hlavní roli divize A a především OpTic Gaming.

Už jsme u CWL Pro League zvyklí, že liga a majory jsou úplně jiné soutěže. Již v několika letošních případech nám týmy ukázaly, že jsou schopny se nahecovat pokud jde o velký turnaj, ale udržet konstantní výkonnost, to je to, co dělá šampiona šampionem. Potvrzuje to i další hrací týden Divize A.

Začněme od úspěchů a od toho, komu se dařilo. Na skvělé vlně jsou OpTic Gaming. V Londýně sice skončili na třetím místě a pro tým jako jsou OG to jistě bylo zklamaním. Scump a ostatní myslí jenom na příčky nejvyšší a tak si chtěli po nevydřeném evropském turnaji spravit chuť. V dalším z ligových týdnů nenašli přemožitele a drtili jednoho soupeře za druhým. V průběhu týdne jim nikdo nesebral ani mapu a OG tak majestátně stojí na vrcholu tabulky s úctyhodnou bilancí čtrnácti výher a čtyř proher.

Zdroj: MLG

Pokud mluvíme o úspěšném týdnu, je potřeba zmínit Reciprocity Gaming. Ti mají zasebou poměrně složité období. Na domácím majoru v Londýně to byl propadák, navíc před pár dny oznámil pauzu lídr týmu Tommey, kvůli psychickým problémům. Jeho náhradník Dylan se ukázal jako skvělá volba a REC pomalu ale jistě lezou tabulkou vzhůru. Momentálně drží čtvrtou příčku s devíti výhrami a devíti porážkami. Mají zasebou skvělé a těsné zápasy proti UYU a EG, ve kterých rozhodovala až pátá mapa.

Kdo se jeví jako mírné překvapení po všech týmových změnách jsou kluci z Faze Clan. Ti jsou úplně nové poskládaným rosterem, jehož základ tvoří bývalí Red Reserve. Sehrávající se pětice vyhrála všechny svoje tři zápasy a jsou za OG nejlépe hrajícím celkem Divize A.

Nutno dodat, že na záda Faze dýchají Gen.G, kteří po skvělém startu sezóny zaznamenávají pokles formy a nedaří se jim jako dříve. Zvítězili pouze nad Luminosity Gaming, což v momentální situaci není bůh ví jaký úspěch. K tomu se ale vrátím později.

Zázrak letošní sezóny Midnight Gaming můžou mluvit o kompletní ztrátě formy. V týmu nic nefunguje a zápasy ztrácí jednoznačnými výsledky. V tomto hracím týdnu zaznamenali čtyři porážky a to je posunulo na páté místo tabulky.

U Evil Geniuses jsme už tak trochu zvyklí, že to není to pravé ořechové. Organizace, která obhajuje titul mistrů ligy se v letošní sezóně jeví jako spíše průměrný až podprůměrný celek v porovnání se zbytkem a jinak tomu nebylo ani nyní. I když nutno dodat, že sehráli vyrovnané zápasy a často jim scházelo spíše štěstí než pravý CoD um. Bilance tři porážky a jedna výhra během týdne znamená šesté místo.

Kdo se k nim ale přiblížil mílovými kroky jsou borci z UYU, kteří se konečně chytli a po spackaném období první poloviny sezóny se konečně blýská na lepší časy. Drží sice předposlední místo tabulky, ale jejich hra nasvědčuje zlepšení, a osobně od nich očekávám postup vzhůru.

Zmar, beznaděj, frustrace a nechuť. Tak by se dala shrnout hra Luminsoty Gaming, kteří sice jsou výherci jednoho z letošních majorů, ale to co se děje v lize nemá obdoby. Hvězdný tým pod vedením geniální FormaLa předvádí katastrofální výsledky a další čtyři prohry v řadě svědčí o obrovské krizi uvnitř týmu. Co se bude dít si netroufám odhadnout. Je to tým, který by měl bojovat u první příčky, pravda je ale taková, že s jejich postupem na Champs, to nevypadá vůbec dobře. Pět výher a třinách porážek. To je katastrofální bilance, se kterou se bude dát těžko něco dělat.

To je pohled na tabulku Divize A CWL Pro League. Příští týden se můžete těšit na podrobné shrnutí všech hracích dnů Divize B.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor