in

Jsou Rekklesovi nejlepší dny už pryč?

Když se Martin “Rekkles” Larsson připojil v roce 2014 k hlavní sestavě Fnatic, stal se okamžitým hitem. Trpělivě čekal, dokud nebude moci nastoupit v LCS a už na svém prvním turnaji o sobě dal náležitě vědět. Fnatic se i díky němu dostali do finále IEM Season VIII World Championship, kde však nestačili na KT Bullets.

Následující rok byl pro Fnatic ještě lepší. Po krátkém působení v Alliance se Rekkles vrátil zpět do Fnatic a právě v čas. Tým si nakonec z Summer Splitu odnesl skóre 18-0, čímž vytvořili rekord ligy, který zatím stále nebyl překonán. Vítěznou vlnu si přinesli i na Worlds, kdy se jim podařilo snadno projít skupinou. Ve čtvrtfinále narazili na EDG, kteří pro ně také nebyly soupeřem, aby se pak připojili k Origen v semifinále největšího turnaje. Tam však jejich cesta skončila a tak po „nevydařeném“ turnaji se začali potýkat s problémy v sestavě, když tým opustila dvojice Heo “Huni” Seung-hoon a Kim “Reignover” Yeu-jin, kteří odešli do NA LCS.

Po ztracených Worlds se tým potýkal v jarním splitu 2017 s kolísavou formou, která odhalila, jak je Rekkles odkázaný na práci svého supporta. Fnatic zkusili early kompozici postavenou právě okolo Rekklese, který začal nastupovat za Kennena.

To nebylo z roku 2015 vše: Liga plynula a pick Kennena už nebyl takovým skrytým OP šampionem. Fnatic ve čtvrtfinále jarního splitu prohráli nad G2 a bylo vše traceno. Začalo se ukazovat, že týmová strategie postavená právě okolo Rekklese již nefungovala.
Bylo načase vydat se dál. Tým posílil nový mid laner Rasmus “Caps” Winther a i díky němu se tým dostal na Worlds do překvapivého čtvrtfinále. Ale opět se stalo to, že když Fnatic potřebovali, aby Rekkles předvedl svou hru proti RNG, on jakoby zmizel. Možná to bylo zapříčiněno tím, že proti němu stanul král ADC Jian “Uzi” Zi-hao. Rekkles již z minulosti neměl proti Uzimu dobrou bilanci, což pokračovalo i v tomto roce.

Fnatic věděli, že dny jejich spoléhání na ADC jsou u konce. Ke slovu se však dostala dvojice Caps, spolu s novým junglerem, kterým se stal Mads “Broxah” Brock-Pedersen. I právě díky této nové dvojici, jejíchž souhra fungovala skvěle si Fnatic připsali hned dva domácí tituly, čímž sesadili z trůnu EU LCS G2. To vše se však stalo v době kdy Rekkles dokonce ani v základní sestavě nepůsobil, po té co byl vyloučen pro většinu letního splitu ve prospěch náhradníka Gabriël “Bwipo” Rau.

Rekklesovi fanoušci budou jistě poukazovat na to, že jeho nepřítomnost v týmu zapříčinilo z velké části právě změna mety, která už neprosazovala klasické marksman picky, ale naopak mágy, které právě vyhovují více Bwipovi. Ale i poté co se Rekkles do týmu opět vrátil se týmu nevedlo o moc lépe. Ano, stále jsou dominantní, ale existují určité hry, kde se Fnatic trápí a opět se snaží o svou „bot-centric“ strategii, aby tak dali Rekklesovi možnost hrát tak jako před tím.
Fnatic začali znovu vítězit a dá se říct, že svůj podíl na tom mělo i to, že jejich největší soupeř G2 přišel o své ADC, kterým byl Jesper “Zven” Svenningsen. Následně tak přišli velké náznaky toho, že by se všechno mohlo vrátit do starých kolejí, když ve finále proti Shalke 04 byl Rekkles opět hlavní postavou zápasu. Ale jsou tyto náznaky dost?

Na letošních Worlds jsou Fnatic jedním z nejsilnějších západních týmů, avšak právě nad jejich bot linkou se vznáší velký otazník. Je to jasně Capsův tým, ale v určitém okamžiku budou potřebovat Rekklese, aby zesílil. Mohlo by to být právě skupinové fázi, kdy nastoupí proti  Yu “JackeyLove” Wen-bo z iG.

Nebo to možná přijde až ve vyřazovací části, kdy se Rekkles postaví proti jinému ADC, které v Evropě neviděl. Dokonce i když by to byl právě dnes již zmínění Uzi, musí Rekkles najít způsob jak se mu postavit, aniž by vyžadoval větší množství pomoci od ostatních linek. Fnatic jednoznačně věří, že Rekkles má co nabídnout – to je také jediný důvod proč mu v play-off letní části dali šanci hrát.
Nyní je jen na Rekklesovi, aby dokázal, že jeho nejlepší dny ještě nejsou pryč.

Zdroje: dotesports.com

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor