in

Katowice plánují podporovat turnaj IEM do roku 2023

Polské město pomůže nadále propagovat a organizovat tuto událost.

Rada Katowic hlasovala o organizaci a propagaci série turnaje Intel Extreme Master (IEM) až do roku 2023. IEM Katowice, multigame událost provozovaná společností ESL začala již v roce 2014. Od té doby se stala jednou z největších turnajů.

V loňském roce mezi IEM Katowice a ESL One město hostilo téměř 169 tisíc živých diváků. Samotná rada vyčlenila ve svém měste 12,5 milionu PLN (zhruba 3,5 milionu dolarů) na podporu IEM do příštích 5 let. Katowice prozatím podrobně neupřesňuje, jak hodlá akci propagovat. Avšak zhruba 2 miliony PLN (640 000 dolarů) z celkového objemu půjdou na příští rok.

 

 

Příští rok se očekává, že bude největší událostí IEM. V červenci společnost Valve oznámila, že IEM Katowice 2019 bude hostit první Major. Majory jsou nejdůležitějšími turnaji roku CS:GO, přičemž jen dva turnaje obdrží každoročně titul. Každý majitel navíc obdrží $ 1 milion od Valve.

Každá fáze Major Katowice se bude konat na různých místech po celém městě, což se liší od toho, jak byla událost v minulosti provozována. Obvykle jsou všechny zápasy v IEM hostovány v jediném místě, ale to se nyní mění. Místa konání pro verzi 2019 zatím nebyla oznámena.

Zdroje: esportsobserver.com

 Jiří

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor