in

Kdo se stane šampionem ECS S6 Finals?

V Grandfinále Esports Championships Series Season 6 se utkají Astralis a MIBR.

Oba semifinálové duely nabídly vyrovnaný Counter-Strike. Astralis sehráli zápas proti Ninjas in Pyjamas. MIBR pak bojovali o finále s North.

 

První semifinále nabídlo dánsko-švédský souboj mezi světovými jedničkami Astralis a legendami NiP. Astralis si podle očekávání vybrali Nuke. Zabanován od Ninjas nebyl z jednoduchého důvodu. NiP totiž drží rekord 27 po sobě vítězství na této mapě a kdo jiný, než právě oni by měli na Nuku Astralis překvapit. Ninjas začali dobře. Vyhráli první pistolové kolo, a to se proti Astralis na této mapě nepovede jen tak někomu. Nicméně Astralis opět ukázali, proč jsou, kde jsou a rychle převzali otěže první poloviny. Zvítězili v ní 10:5 a dobře si tak pohlídali sovji CT-stranu. Ve druhé polovině se NiP snažili dotahovat, ale marně. Astralis jim povolili pouze dvě další kola a rychle rozhodli o výsledku první mapy 16:7.

 

Druhá mapa byl pick Ninjas a šlo se na Train. Astralis se na této mapě necítí nejlépe, což se potvrzuje celou sezónu a Švédové tak šli na jistotu. A dařilo se. Astralis sice vyhráli první čtyři kola, ale Ninjas zaveleli k obratu a pomalu šli do trháku. Pvní polovina pro ně skončila 9:6 a naděje na třetí mapu rostla. Dánové se přiblížili na rozdíl jednoho bodu za stavu 9:8. Od té doby byl ale Train v režii Ninjas. Zvítězili na druhé mapě 16:11 a vybojovali si tak šanci duel otočit na třetí mapě.

 

Tou byla mapa Inferno, kde Astralis předvádí skvělé výkony celou sezónu. A podle toho to taky vypadalo. Světové jedničky šly okamžitě do výrazného vedení a NiP ne a ne najít odpověď. Zde se potvrdilo, proč jsou Astralis na špici světových tabulek a nadělili Ninjas in Pyjamas „přejezd“ v poměru 16:5 a zahrají si tak v neděli o titul.

 

 

Druhé semifinále sehráli MIBR a druhý nejlepší dánský celek North. Dánové zvolili jako první mapu Train a podle průběhu soudím, že to byl zřejmě pokus o „fake-pick“. MIBR rozdrtili North 16:2 a zdálo se, že o druhém finalistovi není pochyb.

 

Druhá mapa podle volby MIBR byla mapa Inferno. Picky týmů v tomto zápase nic neznamenaly. Jak MIBR rozejli Train, tak North rozjeli Inferno. Postupně zvyšovali svoje vedení až se skóre první poloviny zastavilo na skóre 12:3 ve prospěch dásnkého celku. Made in Brasil jsou ale bojovníci a snažili nepříznivé skóre zvrátit. Bohužel marně. North sebevědomě vedli svůj tým k rozhodující třetí mapě a povedlo se jim to, potom co na Infernu zvítězili 16:8.

 

Rozhodující souboj o finálový spot sehrály oba týmy na legedarní mapě Dust2. North získali první kolo a zdálo se, že budou pokračovat v trendu předchozí mapy. Opak byl ale pravdou a MIBR zařadili vyšší rychlostní stupeň. Během chvilky se dostali do výrazného vedení 9:1. První polovina skončila 12:3 v jejich prospěch a pro fanoušky, kteří se těšili na dvojnásobné dánské finále to začínalo vypadat zle. Stejně tak pro North, kteří sice bojovali a snažili se na T-side duel otočit, ale marně. Skóre 16:8 znamenalo, že se brazilská organizace podívá do finále.

 

 

Kdo se stanem šampionem ECS S6? Astralis nebo MIBR? Brazilský celek je jediný tým, který dokázal Astralis na tomto turnaji v BO3 duelu porazit. Dokážou se Astralis vyvarovat chyb z prvního duelu s tímto týmem a vybojovat tak další titul? To se dozvíme již dnes ve 22:00 na YouTube FACEIT.

 

 Petr Utíkal

Zdroje: HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor