in

Kdo získá titul mistra České republiky v CSGO?

O titul mistra České republiky si zahrají eSuba s Gunrunners.

Kdo by měl získat titul, o tom není pochyb. Výsledky mluví za vše. Gunrunners jsou nejlepším CSGO celkem v Česku i na Slovensku. Poslední turnaje ale ukázaly, že jim ostatní šlapou na paty. Ať už to jsou VENI VIDI VICI nebo Team Brute. Esuba v poslední době zaostávala a další týmy, jako například Trust Universe nebo Gravity, nemají zrovna nejlepší formu.

Přes čtvrtfinále se dokázali probojovat právě Gunrunners, kteří s zahráli o finále proti Trust.Universe. O druhý finálový spot a šanci stát se mistrem České republiky, se poprali kluci z eSuby a Teamu Brute.

První semifinále patřilo druhé dvojici. Team Brute byli favorité, aspoň to tvrdily výsledky posledních turnajů. Esuba mohla jen překvapit. První pick šel pro eSubu, kdy byla vybrána mapa Dust2. Modrá krev si pohlídala CT stranu a skóre první poloviny se zastavilo na číslech 10:5.  Druhá polovina začala pro eSubu také dobře. Dokázala pro sebe vzít první dvě kola. Team Brute poté začali dotahovat, ale nestačilo to a modří šli do vedení 1:0 v sérii (16:12). Na picku Teamu Brute, tedy Overpassu, bylo ale všechno jinak. Brute předvedli na této mapě Counter-Strike skvělé úrovně a hladce si připsali mapu 16:4. Nutno říct, že k tomu přispěli hlavně daxen a MAXX. Jejich +12 K/D mluví za vše. Decider tohoto duelu obstarala mapa Nuke a nabídla nám vyrovnané vyvrcholení. Do výraznějšího vedení šli Brute po tom, co eSuba získala první dvě kola. Skóre první poloviny hrálo do karet právě Teamu Brute (10:5). Esubáci ale předvedli perfektní comeback, povolili soupeřům pouze 3 kola za T-side a slavili postup do grandfinále (16:13).

Ve druhém souboji o finále se Trust Universe snažili překvapit Gunrunners. První mapu Inferno si pro sebe vybrali Universe. Bohužel nic nešlo, jak mělo. I když prvních 8 kol bylo vyrovnaných, favorité poté nastoupili do trháku. První mapu získali s naprostým přehledem 16:5 a zdálo se, že je nic nemůže zastavit v tom, aby si zahráli o titul. Druhá mapa Mirage byla pickem Gunrunners a nesla se ve stejném duchu jako mapa první. Univers absolutně nestíhali tempo protějšího týmu. Skvělý výkon předvedl hlavně The eLiVe, který dominoval s 21/4 K/D. Výsledek 16:5 tedy znamenal postup Gunrunners do finále.

Zítřejší Grandfinále mezi eSubou a Gunrunners můžete sledovat na twitchi playzone nebo rovnou na místě v Brně.

 Petr Utíkal

Zdroje: mcrpc FB (foto)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor