in

Keen Gaming vítězí na ESL One Mumbai 2019

První velký indický offline turnaj se zpočátku potýkal s problémy, přesto se organizátorům podařilo vše napravit a nakonec se v Bombaji uskutečnila skvělá podívaná.

Ze skupin do Upper Bracketu postupovaly čtyři týmy, zbytek si musel projít Lower Bracketem, kde jde o všechno. Úspěšný byl náhradník za J.Storm, Team Team (EternalEnvy, Gunnar, Brax, Newsham, ixmike88), jemuž se podařilo ve skupině neprohrát. Na druhém místě ve skupině A se umístili Na´Vi (Crystallize, Magical, Blizzy, Chuvash, Misha), jenž velice překvapili. Mnozí čekali na prvních příčkách filipínské matadory z TNC Predator (Gabbi, Armel, Kuku, Tims, Eyyou). Skupinu uzavřeli Complexity Gaming (Meracle, Limmp, Deth, Zfreek, Adam) se skóre 0-2 (1:4).

Druhou skupinu ovládli Keen Gaming (Old chicken, –, Eleven, Kaka, Dark) s čistým štítem 2-0 (4:0). Za nimi se umístili Mineski (Ahjit, Moon, Kpii, Febby, Ninjaboogie). Třetí místo obsadil tým The Pango (Naive, Iceberg, Ghostik, XSvampire, CemaTheSlayer), který v poslední době prošel personálními změnami. Hráči tak nepodali výkon, na který mají papírové předpoklady. Na chvostu tabulky zůstali domácí Signify (Blizzard, Swifty, Crowley, No_chance, Negi), což není velké překvapení, jelikož v Indii se komunita okolo Doty 2 teprve rozvíjí a v kvalifikaci nebyla taková konkurence jako v jiných regionech.

Zdroje: ESL

Ve skupině vítězu se do semifinále dostaly týmy Na´Vi po vítězství nad Keen Gaming 2:1 a Mineski, jenž zvítězili nad Team Team 2:0. Vítězné celky spolu následně svedly velkou bitvu o postup do grandfinále. První hra šla jednoznačně na stranu Mineski. O setrvání v Upper Bracketu bojovali Na´Vi statečně ve druhé hře, která trvala přes 70 minut. Úsilí se jim vyplatilo, a tak jsme se dostali ke třetí a rozhodující hře. Tam ovšem Mineski smetli své oponenty a zaslouženě se probojovali do grandfinále.

Ačkoliv Číňané z Keen Gaming spadli do Lower Bracketu, jejich sebevědomí se nesnížilo. Naopak, s každou další vyhranou hrou se jejich výkony jen zlepšovaly. Do grandfinále se probili přes The Pango 2:1, TNC Predator 2:0 a Na´Vi 2:0.

Čekalo se, že grandfinále bude vypjatý boj, ve kterém uvidíme dva velice vyrovnané týmy. První mapa byla opravdu vyrovnaná, ale lépe se nakonec zadařilo Číňanům. Druhá hra dopadla úplně stejně jako první. Ve třetí a zároveň poslední hře dominovali Keen Gaming od začátku a nedali svým soupeřům šanci dostat se zpět do boje. Číňané tak pokračují ve svých skvělých výkonech. Dalším velkým testem pro ně bude Disneyland Major.

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor