in

KFC BATTLE se bude konat v Moskvě

KFC uspořádá své první mistrovství elektronických sportů ve střední a východní Evropě v rámci KFC BATTLE

Součástí mezinárodního projektu pro mládež KFC BATTLE bude letos turnaj pro amatérské týmy ze střední a východní Evropy. Bude se jednat o druhý turnaj v elektronických sportech v řadě v rámci tohoto rozsáhlého projektu pro mládež, tentokrát ve dvou různých disciplínách elektronického sportu – mistrovství v Dota 2 pro týmy z Ruska, Kazachstánu, Běloruska, Arménie, Ázerbájdžánu, Ukrajiny, Kyrgyzstánu a Gruzie a turnaj v Counter-Strike: Global Offensive pro týmy ze zemí střední a východní Evropy.

Šest vítězných týmů akce KFC BATTLE: Esports se utká ve velkém finále tohoto projektu, které se bude konat v Moskvě ve dnech 13. a 14. července. Dva týmy CS: GO a čtyři týmy Dota 2 budou soutěžit o cenu v podobě plně hrazené cesty na významné mistrovství v elektronickém sportu v jejich oblíbené disciplíně, na kterém budou moci naživo sledovat celosvětově nejvýznamnější profesionální týmy, jak hrají: vítězný tým turnaje Dota 2 navštíví akci The International 2019 a vítěz mistrovství CS: GO pojede na akci The StarLadder Berlin Major 2019.

KFC BATTLE je rozsáhlý mezinárodní projekt této značky restaurací pro mladé talenty v různých oblastech od pouličního basketbalu, zpěvu a rapu až po elektronické sporty. V loňském roce KFC uspořádalo KFC BATTLE posedmé a bylo to poprvé, kdy byl projekt doprovázen turnajem v elektronických sportech, což zapříčinil zájem této značky o mladé lidi působící v dynamickém světě elektronických sportů. Turnaj přilákal 4 415 milovníků elektronických sportů z Ruska, Ukrajiny, Kazachstánu, Běloruska atd. Vítězný tým mistrovství KFC Esports Championship, nesoucí název „Whites“, dosáhl požadovaného výsledku ve finále Dota 2 v Ruském poháru elektronických sportů 2018, který uspořádala Ruská federace elektronických sportů, a také vyhrál cestu do Evropy. Kapitán týmu Alexandr „Ceyler“ Popov byl navíc oceněn jako nejužitečnější hráč tohoto poháru a později obdržel pozvání od týmu SNS s názvem „The Pango“, aby v něm hrál na profesionální úrovni.

Letos budou moci v tomto turnaji elektronických sportů poprvé v historii KFC BATTLE soutěžit také týmy ze střední a východní Evropy. Pro přilákání co největšího počtu fanoušků elektronických sportů ze střední a východní Evropy bylo rozhodnuto uspořádat elektronické sportovní mistrovství v jedné z nejoblíbenějších disciplín elektronického sportu v tomto regionu, a sice v Counter-Strike: Global Offensive. Aby mohly soutěžit v závěrečné fázi turnaje, budou týmy ze střední a východní Evropy muset projít kvalifikační fází, která se bude skládat z veřejných a neveřejných internetových kvalifikačních utkání na FACEIT, z nichž vzejdou dva vedoucí týmy. Tyto týmy se poté utkají v závěrečném velkém finále v Moskvě.

Veřejná kvalifikační utkání pro KFC BATTLE se budou konat každý víkendový den od 11. května do 2. června. Neveřejná kvalifikační utkání pro týmy ze střední a východní Evropy a pro týmy z Ruska, Kazachstánu, Běloruska, Arménie, Ázerbájdžánu, Ukrajiny, Kyrgyzstánu a Gruzie se proběhnou ve dnech 7. až 9. června. Registrace do turnaje týmů ze střední a východní Evropy je dostupná pod tímto odkazem. Tohoto mistrovství se může zúčastnit jakýkoli amatérský tým skládající se z hráčů ve věku 14 až 30 let a účast na mistrovství je zdarma.

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor