in ,

Kolik peněz vydělává LIRIK?

Prostřednictvím své neustále zábavné a poutavé osobnosti se Saqib “LIRIK” Zahid stal jedním z nejpopulárnějších streamerů na světě.

 

Původně začal jako klasický divák na Twich.tv. Brzy se však Lirik ocitl na druhém konci spektra, když přešel z pozorovatele na plnohodnotného streamera. Ze začátku streamoval World of Warcraft, posléze už hrál hry jakoDayZ, Grand Theft Auto V, H1Z1: King of the Kill nebo Arma 3.

Od uvedení svého účtu stihl nashromáždit více než 2585 videí. Lirik je unikátní tím, že jeho streamy či videa neobsahují žádnou webovou kameru a slyšíte pouze hlas.

 

 

V říjnu roku 2018 měl LIRIK 16.172 odběratelů, což je pro něj nejvíce od března roku 2018. Jeho přesné rozdělení příjmů není veřejně známo, ale jako zkušený a velmi populární streamer, LIRIK pravděpodobně vydělává cca 3,50 dolarů z každého předplatného (4.99 dolarů).

Rozdělení se liší pro různé streamery, ale noví partneři mají s Twich většinou 50% rozdělení. Jakmile získají více odběratelů, obdrží obvykle větší část z každého předplatného. Například Ninja otevřeně tvrdí, že získává 3,50 dolarů za každého předplatitele. Pro zhruba 15 000 odběratelů každý měsíc, které LIRIK dosáhl v průměru v roce 2018 to znamená, že vydělává docela slušný balík peněz.

 

To však není z příjmů vše. Klasické předplatné totiž nezahrnují tzv. donations, které dostává na denní bázi. Je těžké přesně odhadnout, kolik získává z těchto dárcovství, ale jisté je jedno, rozhodně to přispívá k jeho měsíčnímu příjmu.

S informacemi, které jsou dostupné se zdá, že streamer LIRIK v letošním roce dosáhl více než 500 000 dolarů (11,4 milionů Kč). Toto číslo bude určitě větší, když se připočítají donations či sponzorské příjmy, ale přinejmenším máme hrubou představu o tom, kolik si streamer jako je LIRIK může vydělat.

 

 Jiří

Zdroje: dotesports.com

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor