in

Kvalifikace na Chongqing Major

Dnes se podíváme na výsledky regionálních kvalifikací na Chongqing Major v Dotě 2. Turnaj se bude konat 19. ledna v čínském městě Chongqing. Organizátory turnaje jsou Starladder a Imba TV. Zúčastní se celkem 16 týmů. V tomto článku se dozvíte 15 z nich a šestnáctý bude vítěz Bucharest Minoru, který se odehraje na začátku ledna příštího roku.

 

CIS

Z regionu CIS postoupily týmy No Pangolier (Naive, Ceyler, Ghostik, Zayac, CemaTheSlayer) a Virtus Pro (Ramzes666, Solo, Pasha, Rodjer, Solo). O postupu Virtus Pro nejspíše nikdo nepochyboval, ale vítězství kvalifikace týmu No Pangolier přisuzoval málokdo. V prvním kole play-off porazili Gambit Esports 2-0 a v druhém kole dokonce zvítězili nad Virtus Pro 2-1. Po porážce si hráči Virtus Pro zlepšili náladu vítězstvím 2-0 nad Gambit Esports a kvalifikací na Major

 

SEA

Jihovýchodní Asie už není regionem, kde nejsou žádné dobré týmy. V posledních letech se kvalita Doty v tomto regionu velmi zlepšila. Do kvalifikace nastoupilo hned několik velmi silných týmů. Z úspěchu se radovaly týmy Fnatic (MP, Abed, iceiceice, DJ, Jabz) a TNC Predator (Gabi, Armel, Kuku, Tims, Ninjaboogie). Hned v prvním kole porazil tým TNC BOOM ID a posunul se do druhého kola k týmu Fnatic, který v prvním kole zdolal Mineski. Z duelu nakonec vyšli vítězně hráči TNC a výhrou
2-1 si zajistili postup na Major. Hráči Fnatic se poté utkali s týmem Mineski, který nakonec porazili 2-1 a mohou se radovat z kvalifikace.

 

 

SA

Jižní Amerika má oproti dřívějšku v kvalifikacích dva sloty a tak jsme se mohli těšit na skvělou bitvu o Major. Nejslibněji začaly týmy Pain X(Ritsu, CCnC, Liposa, Flee, Kitrak) a Pain Gaming (hFn, w33, tavo, kingrd, Misery). Oba týmy si zajistily místo na Majoru. Po aféře se změnou hráčů a odstupu od organizace byl tým Pain X diskvalifikován a nahrazen třetím týmem v pořadí – Thunder Predator (Atun, Jeimari, Prada, Matthew, Frank).

 

NA

V Severní Americe se bojovalo o tři místa na turnaji. Do kvalifikace nastoupilo osm špičkových týmů, tak se bylo na co dívat. Bezesporu největšími favority byly týmy Evil Geniuses (Arteezy, Sumail, s4, Crit, Fly) a Forward Gaming (Yawar, Resolution, Universe, MSS, SVG). Ovšem nejlépe si vedli hráči z týmu J Storm (Moo, Bryle, Forev, Milan, March), kteří celou kvalifikaci ovládli, porazili EG 2-0, následně Forward Gaming 2-1 a tak postupují z první příčky. EG po porážce hráli s týmem Plus Ultra (EternalEnvy, Shishui, monkeys-forever, Sneyking, Fear), který bez problému rozdrtili 2-0. Poté se utkali s Forward Gaming, kde prohráli 2-0, ale přesto oba týmy postupují na Major.

 

EU

V evropské kvalifikaci byl asi největší boj o spoty na Majoru. Největším zklamáním byl tým OG, úřadující mistr světa, který ani neprošel ze skupin. Na druhou stranu, týmy Liquid (Matumbaman, Miracle, Mind Control, GH, Kuroky) a Secret (Nisha, MidOne, Zai, Yapzor, Puppey) dominovaly skupinám i play-off. Oba vyhrály první kolo a následně se utkaly v kole druhém, kde se z vítězství 2-1 radovali hráči týmu Secret. Ve skupině poražených dále hrál tým Liquid s týmem Alliance (Qojqa, Micke, Boxi, Insania, Taiga), kde vyhrál 2-1. Postupuje tak z druhého místa a Alliance se tak na Major podívá z místa třetího.

 

CN

O tři čínská místa na Majoru bojovalo hned deset týmů. Do play-off se probojovaly týmy PSG.LGD (Ame, Somnus, Chalice, Fy, xNova), EHOME (Ego, ASD, Faith-bian, Jiang An, y), Aster (Sylar, loveyouloveme, Xxs, Boboka, Fenrir) a Vici Gaming (Paparazi, Ori, Yang, Fade, Dy). Nejúspěšnější byli hráči týmu Aster, kteří kvalifikaci dominovali a získali tak první místo a vstupenku na Major. Z druhého místa postoupil tým Vici Gaming. Zajímavá bitva se odehrála o poslední kvalifikační příčku mezi EHOME a PSG.LGD. Z vítězství se radovali nakonec hráči PSG.LGD po výhře 2-1 nad EHOME.

 

Pítr

Článek napsal Petr Dutko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor