in

Kvalifikace na Disneyland Major – Severní Amerika, Jižní Amerika, Jihovýchodní Asie

Dnes si přiblížíme zbývající tři regionální kvalifikace na Major v Paříži.

Severní Amerika

O tři postupová místa se utkalo celkem osm týmů. Nejvíce se dařilo favoritům z Evil Geniuses (Arteezy, Sumail, s4, Crit, Fly), jenž vyhráli skupinu a následně zdolali J.Storm (Moo, Bryle, Forev, Fear, March) 2:1. Postupují tak z prvního místa.

O další přímý postup svedly boj týmy Forward Gaming (Yawar, CCnC, Sneyking, MSS, Kitrak) a Complexity Gaming (Meracle, Limmp, Deth, Zfreek, Adam). Nová sestava Forward Gaming ještě není úplně sehraná a bylo to také vidět na jejich hře. Možná díky tomu zvítězili Complexity 2:0 a mohou se těšit do Disneylandu.

Zbylo tak pouze jedno postupové místo. Kdo čekal, že zvítězí J.Storm nebo Forward Gaming, ten byl na omylu. Poměrně nový a velmi nadějný celek Team Team (EternalEnvy, Gunnar, Brax, Newsham, Ixmike88) předvedl skvělou hru. Probojoval se na Major přes J.Storm i Forward Gaming a zaslouženě tak postupuje.

 

Jižní Amerika

Ačkoli je Jižní Amerika jako region velice podceňovaná, můžeme zde vidět velmi kvalitní Dotu. A tak se také stalo. Kvalifikaci ovládl tým Butterfly Effec (Mandy, 4dr, Liposa, Thiolicor, 444), jenž dominoval skupině B a následně zdolal peruánský tým Thunder Predator (Atun, LeoStyle, Frank, Matthew, Prada). Ve finále narazil na Chaos Esports Club (Hfn, w33, Tavo, Misery, Kingrd), kde zvítězil velmi působivě 2:0.

Chaos Esports Club měl další možnost kvalifikovat se. Narazil na Infamous (Skiter, Timado, Papita, Biver, Mooz), kteří nedávno prošli změnami v týmu. S těmi si dokázali Chaos EC poradit 2:0 a na Major se nakonec dostanou.

 

Jihovýchodní Asie

V tomto regionu jsou k dispozici pouze dvě postupová místa a velký počet skvěle hrajících týmů. Boj o vstupenky na Major to byl vskutku velkolepý.

Nejlépe se s kvalifikací poprali velmi dobře hrající Fnatic (MP, Abed, iceiceice, DJ, Jabz), jenž dokázali vyhrát skupinu, následně zvítězit nad Mineski (Ahjit, Moon, Kpii, Bimbo, Ninjaboogie) a TNC Predator (Gabbi, Armel, Kuku, Tims, Eyyou). Místo na Majoru tak je jejich.

Druhou postupovou příčku obsadili hráči týmu Mineski, jenž se museli probojovat přes celou skupinu poražených. Předvedenou hrou si vstupenku na Major rozhodně zasloužili.

Zdroje: esportsinsider.com

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor