in

Kvalifikace na DreamLeague Major – Čína, Jihovýchodní Asie, CIS

V posledních dnech týmy bojovaly o kvalifikaci na DreamLeague Season 11. Turnaj se odehraje ve Stockholmu.

Čína

Hlavním favoritem na kvalifikaci byl tým Vici Gaming (Paparazi, Ori, Yang, Fade, Dy), který si nevedl špatně na posledním Majoru. Velkým otazníkem byl tým PSG.LGD (Ame, Xm, Chalice, Fy, xNova) hrající bez své hlavní hvězdy Lu „Somnus“ Yao. Ve skupinách se nejvíce dařilo týmu Aster (Sylar, Loveyouloveme, Xxs, Boboka, Fenrir) a EHOME (Ego, ASD, Faith_bian, tianmin, y´). Do Upper Bracketu postupovali také hráči Vici Gaming a PSG.LGD.  Své duely nakonec zvládly lépe celky PSG.LGD a EHOME. Uvidíme je tedy na Majoru. V Lower Bracketu se probil až k vítězství outsider kvalifikace Keen Gaming (Old chicken, —, Eleven, Kaka, Dark) a také si zajišťuje postup na turnaj.

Jihovýchodní Asie

O dvě místa na Majoru se popralo celkem osm týmů z tohoto regionu. Skupinu A vyhrál tým Mineski (Ahjit, Moon, Kpii, Febby, Pieliedie), skupinu B podle očekávání Fnatic (MP, Abed, iceiceice, DJ, Jabz). Oba celky vyhrály první kola skupiny vítězů a utkaly se tak ve finále. Z výhry a postupu na Major se radovali hráči Fnatic po výhře nad Mineski 2:1. Po prohraném duelu s Fnatic si tým Mineski spravil reputaci výhrou 2:1 nad BOOM.ID (Dreamocel, Mikoto, Fbz, Jhocam, Khezcute). Tým Mineski si tak zabírá druhé postupové místo.

CIS

Na CIS scéně je jasný favorit – Virtus.Pro (Ramzes666, Noone, Pasha, Rodjer, Solo). O postupu na Major nejspíše nikdo nepochyboval. Světové jedničky potvrdily svou formu prvním místem ve skupině a dvěma vítězstvími v Upper Bracketu. Nejprve zdolali celek The Pango (Naive, Ceyler, Ghostik, Zayac, CemaTheSlayer) a poté Gambit Esports (Daxak, Afoninje, AfterLife, Immersion, Fng). V celé kvalifikaci neprohráli jedinou hru. O druhém postupujícím stále nebylo jasno. Nakonec si cestu na Major zajistili outsideři z Na´Vi (Crystallize, Magical, Blizzy, Chuvash, Sonneiko) poté, co se protloukli celým Lower Bracketem.

 

Zdroje: dreamhack.com/dreamleague

Michal Mašika

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor