in

Kvalifikace na DreamLeague Major – Evropa, Severní Amerika, Jižní Amerika

Nyní známe 15 ze 16 týmů, které se zúčastní DreamLeague Majoru ve Stockholmu. Podíváme se na zbylé regionální kvalifikace.

Evropa

O celkem tři místa na Majoru se v Evropě popraly velmi silné týmy. Ve skupinách se nejlépe dařilo týmům Ninjas in Pyjamas (Ace, Fata, 33, Saksa, ppd) a Liquid (Matumbaman, Miracle, MindControl, GH, Kuroky). NiP se v prvním duelu play-off utkali s mistry světa z OG (iLTW, Topson, Ceb, Jerax, Notail). Nip si došli pro bezproblémovou výhru 2:0 v sérii a postupují tak na Major. Další utkání bylo mezi týmy Liquid a Secret. Momentálně nejlepší tým světa neponechal nic náhodě a zvítězil 2:0 nad předloňskými světovými šampiony. Ti se ale dokázali sebrat a probojovat se do finále skupiny poražených, kde na ně čekal tým Vega Squadron (Madara, MD, Khezu, Maybe Next Time, Peksu). Tým Liquid si zachránil reputaci výhrou 2:0 a zahraje si tak ve Stockholmu.

Severní Amerika

O favoritovi v Severní Americe bylo jasno. Momentálně třetí tým v DPC, Evil Geniuses (Arteezy, Sumail, s4, Crit, Fly), očekával snadný průchod kvalifikací. Avšak hned první sérii skupin prohrál proti zcela novému týmu Flying Penguins (EternalEnvy, Gunnar, Liposa, FrancisLee, Sneyking) 1:2. Přesto však EG zvládli další hry a postupovali do Upper Bracketu. V první skupině dominovaly týmy, od kterých se to očekávalo, Forward Gaming (Yawar, Resolution, Universe, MSS, SVG) a J.Storm (Moo, Bryle, Forev, Fear, March), jenž také postupují do Upper Bracketu. Ve skupině vítězů se z vítězství nad Forward Gaming radovali hráči EG. Nad Flying Penguins zvítězil tým J.Storm. Zbývalo poslední místo a o to se tvrdě bojovalo. Do finále probily týmy Complexity (Meracle, Limmp, Deth, Zfreek, Monkeys-forever) a  Forward Gaming. Papírově silnější tým, Forward Gaming, zdolal bez problémů Complexity 2:0 a může se tak těšit do Švédska.

Jižní Amerika

V tomto rychle se rozvíjejícím regionu byla dostupná dvě místa pro kvalifikaci na Major. Podle očekávání se kvalifikací probojoval tým Chaos Esports Club (Hfn, w33, Tavo, Kingrd, Misery). Málokdo však předpokládal, že to celek zvládne bez ztráty jediné hry. O druhé místo se bojovalo mezi Infamous (Timado, Robo-Z, Papita, Mooz, Wu) a Rei do picolé (Costabile, Lanaro, Hyko, Thiocolor, Bardo). Převážně peruánští Infamous dokázali zdolat soupeře a uvidíme je tak na Majoru ve Stockholmu.

Michal Mašika

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor