Zdroje: dotesports.com
in

Letní split LEC začíná

Je to tu! Fanoušci se konečně dočkali, začíná totiž letní split nejlepší League of Legends ligy v Evropě.

Je to celkem 54 dnů od chvíle, kdy příznivci mohli přihlížet poslednímu zápasu jarního splitu. Konkrétně se jednalo o finále v Rotterdamu, ve kterém se utkaly týmy G2 Esports a Origen. Nyní se však klasicky vracíme do herního studia v Berlíně, odkud komentátoři budou zprostředkovávat přenos fanouškům LEC.

Cíl je jasný, každý z týmů se chce dostat na světový šampionát, který se letos bude konat v Evropě. Prvotřídním favoritem je celek G2 Esports, jelikož se mu podařilo vyhrát Mid Season Invitational. MSI je turnaj, kam každoročně zavítají nejlepší týmy z celého světa.

Jarní split se některým týmům povedl lépe, někomu zase hůře. Některé celky proto přicházejí s pozměněnou sestavou. Příznivci se mohou těšit na talenty z Evropy, ale i z Korei.

Zdroj: Riot Games

Hráči z Evropy posílí celky SK Gaming, Rogue a Excel Esports. U týmu SK Gaming se jedná o pozici toplanera, tu si vyzkouší Toni „Sacre“ Sabalić, který doposud hrál v jejich akademii. Jednoduše řečeno, stávající toplaner si v hlavním týmu Werlyb prohodí místo se Sacrem z akademie. Dalším celkem, který dá šanci hráčům z akademie je Rogue. Ten se po nevydařeném jarním splitu musel zaměřit na soupisku svého týmu. Vedení napadlo, že mohou přivést do celku hráče z akademie. Těmi jsou polský jungler Kacper „Inspired“ Słoma, švédský midař Emil „Larssen“ Larsson a polský AD Carry Paweł „Woolite“ Pruski. Co se týče týmu Excel Esports, již před měsícem vedení vydalo zprávu, že do svých řad přivádějí švédského AD Carry Pettera „Hjarnana“ Freyschusse, který dříve působil v G2 Esports.

Hráči z Korei posílí celky Schalke 04 a Excel Esports. V německém celku se objeví korejský jungler Trick. Bude tak nastupovat znovu po boku svého bývalého spoluhráče z bbq Olivers Leeho „IgNara“ Dong-geuna. V barvách Excel Esports bude účinkovat korejský midlaner Mickey, který v minulosti hrával například za ROX Tigers.

Doufáme, že se všem týmům bude dařit a že vyhraje ten nejlepší.

Tomáš Kratochvíl

Článek napsal Tomáš Kratochvíl

Skateboardista, student letectví a redaktor EsportsMagazin.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor