Zdroje: HLTV.org
in

Liquid a NRG postupují do semifinále na IEM Sydney 2019

Intel Extreme Masters Sydney 2019 má za sebou skupinovou část a známe tak postupující do play-off.

Svůj postup přímo do semifinále si zajistily týmy Liquid a NRG. NRG mají zatím skvělý průchod turnajem a dosud neztratili ani jeden zápas. V prvním kole Upper Bracketu skupiny B zdolali ViCi 16:4. Následovaly Bo3 duely, kde nejprve porazili Faze 2:0 na mapy a následně si ve finále horní části pavouka, tedy v zápase o přímý postup do semifinále, poradili s MIBR poměrně snadno 16:4 (Nuke) a 16:11 (Overpass). MIBR tedy čeká čtvrfinálový duel.

Team Liquid zatím potrvzují roli favoritů a na svojí cestě do play-off neztratili ani mapu. Jako první si poradili s BOOT-d[S] 16:9. Další na řadě byli němečtí BIG, kteří severoamerickému celku podlehli 0:2. Ve finále horní části pavouka skupiny A porazili Liquid Ninjas in Pyjamas 16:11 (Nuke) a 16:14 (Overpass) a mohli tak slavit přímý postup do semifinále play-off. NiP tedy budou hrát čtvrtfinále.

Zdroje: HLTV.org

Oba dva celky, které prohrály své finále čekaly na soupeře, kteří se do čtvrtfinálových bitev museli prokousat před Lower Bracket, tedy přes pavouka poražených. Finále spodní části pavouka skupiny A jasně ovládli mousesports se slovenským zástupcem frozenem, když absolutně přejeli BIG 16:2 (Mirage) a 16:4 (Inferno). Mousesports tak doplní MIBR a společně si to rozdají o to, kdo vyzve v semifinále Team Liquid.

Finále poražených skupiny B sehráli fnatic proti domácím Grayhound. Fnatic byli jasní favorité, i když nutno dodat, že Grayhound měli za sebou cenný skalp Faze, které poslali domů o zápas dříve. Švédská mašina začala nekompromisně a smetla soupeře na první mapě 16:2 (Overpass). Australané ale vyrovnali, když v dramatické koncovce na Miragi urvali prodloužení 19:16. Rozhodovalo Inferno, kde se ukázaly zkušenosti Švédských matadorů. Zvládli tak rozhodující mapu 16:12. Fnatic svedou boj o semifinále s NiP. Čeká nás tedy vyrovnaný Švédský souboj.

IEM Sydney už skončilo pro celky jako jsou například BIG, Renegades nebo už zmínění Faze. Ti se museli potýkat s nepřítomností svojí největší hvězdy Nika, který nemohl dorazit kvůli problémům s vízem. Zastoupil ho trenér YNk.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor