Zdroj : HLTV.org
in

Liquid berou další trofej!

Devátou sezónu ESL Pro League ovládli američtí Team Liquid, kteří si v grandiózním finále poradili s domácimi G2.

Liquid měli cestu turnajem náročnou. Hned v první BO1 na turnaji podlehli North a museli si tak k titulu proklestit přes Losers Bracket. V něm měli na mále proti HellRaisers, když duel dotáhli do vítězného konce až ve třicátém kole třetí mapy. Ve čtvrtifnále nastoupili proti svým nemesis z Dánska, Astralis. Zápas to byl plný překvapení, když si protivníci sebrali svoje map-picky až nakonec o postupu Liquid rozhodlo Vertigo, na kterém Astralis neměli nárok. V semifinále Liquid rozložili mousesports a mohli se tak soustředit na grandfinále.

V něm proti nim nastoupili domácí G2, kteří během dosavadní sezóny předvádí skvělé výkony, každopádně postup do grandfinále od nich nečekal ani ten největší optimista. Francouzi museli projít taktéž přes Losers Bracket. Dostali se do něj ovšem o kolo později než Liquid, když podlehli NRG 2:1. Ve čtvrtfinále si poměrně snadno poradili s Faze a rázem se z party kolem legend jako KennyS nebo shox stali favorité. V semifinále se pomstili NRG a po třech mapách slavili postup do grandfinále, ve kterém mohli jen překvapit.

První mapu zvolili G2 a šlo se na Dust 2. Na něm jsme mohli sledovat opravdu vyrovnané klání, které rozhodovalo až prodloužení, po tom co obě poloviny skončily stejně 8:7, ať už pro jednu nebo druhou stranu. V prodloužení dominovaly světové jedničky a vedly 1:0 po konečném stavu první mapy 19:15.

Zdroj : HLTV.org

Francouzi měli na druhé mapě těžký úkol. Obrat soupeře o jejich nejlepší mapu Overpass. Překvapení se nicméně nekonalo a G2 absolutně nestíhali tempo. Jednoznačné skóre 16:3 ve prospěch Liquid znamenalo jejich vedení 2:0 v BO5 sérii a fanoušci V Montpellier poněkud utichli.

Těžko říct, co si G2 řekli v šatně, ale do třetí mapy Nuke nastoupili jako znovuzrození. Na svoji T-side předváděli skvělé výkony a Liquid se zdáli zaskočení. Nakonec sice defenzivní strana korigovala skóre na 7:8, ale osm kol za teroristy je na Nuku obrovská výhoda. Druhou polovinu nakonec Francouzi zvládli a snížili na 1:2, když zakončili třetí mapu 16:12.

Na řadu přišlo Inferno a G2 měli flow na svojí straně. Bylo to hlavně díky force-buyům, ve kterých byli schopni udržovat ekonomiku Liquid na nízkých částkách a nedovolili jim tak na defenzivní straně plnou obranu. G2 předvedli skvělou i polovinu druhou, když byli schopni stav 10:14 otočit na 15:14 a byli opravdu krůček od páté mapy. Když píšu krůček, myslím tím opravdu krůček. 15:14, situace 3v1 ve prospěch G2 a Twistzz sám na béčkovém situ. Jeden jediný život svítil na Twistzzově ukazateli, když ukončil úžasný 1v3 clutch a poslal tak čtvrtou mapu do prodloužení. Za mě určitě rozhodující moment finále. Nakonec rozhodlo až třetí prodloužení, ve kterém Liquid získali tři kola v řadě a Francouzi už nebyli schopni stav dotáhnout. 25:22 bylo konečné skóre čtvrté mapy a znamenalo, že Liquid vítězí 3:1.

Zdroj : HLTV.org

G2 sice odcházejí z grandfinále jako poražení, ale ukázali, že se u nich blýská na lepší časy. KennyS a shox ukázali, že status legend nemají nadarmo a během tohoto turnaje prošli oba dva herní renezancí. Naproti tomu Liquid jsou jeden jediný major titul od zisku Intel Grandslamu a potvrdili pozici světových jedniček.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor