Zdroj: HLTV.org
in

Liquid opět na vrcholu!

Liquid získávají druhý Major titul letošní sezóny a jsou vítězi DreamHack Masters Dallas 2019.

V cestě za titulem stáli Team Liquid ENCE. Finská mašina procházela turnajem ve velkém stylu a v semifinále byla schopna vymazat Faze 2:0.

Finálovou Bo3 dvojice týmů odstartovala na Mirage, která byla mapou ENCE. Jelikož druhá mapa byl Overpass, ENCE se potřebovali hodně snažit aby svůj pick získali. Od prvních kol bylo jasné, že nás čeká vyrovnaná partie, a tak se nikdo nemohl divit, že první polovina skončila těsně 8:7 ve prospěch teroristické strany Liquid. ENCE ale nebyli schopni navázat na slušnou první polovinu a během pár chvil bylo rozhodnuto o osudu Mirage. Stav 16:9 znamenal vedení týmu Liquid 1:0 a velice těžký úkol pro ENCE.

Porazit Liquid na Overpassu se zdá být v posledních týdnech a měsících nadlidským úkolem. Je to určitě jejich mapa, na které se cítí nejvíce sebevědomě. Finové ale bojovali statečně. První polovinu na CT-straně zvládli 8:7 a asi nikdo tak vyrovnaný průběh nečekal. ENCE dokonce zvýšili náskok až na 13:7 a třetí mapa byla blízko. To by ale na druhé straně nesměly stát světové dvojky, které během chvilky vyrovnaly a dokonce se dostaly z series-pointu. ENCE ale zvládli se slabším nákupem vyrovnat na 15:15 a drama bylo na světě. V prodloužení se Overpass dostal do stavu 17:17, kde šlo o map-point nebo o match-point. ENCE to zvládli a když na tabuli svítilo skóre 19:17 pro Finy bylo jasné, že uvidíme třetí mapu.

Zdroj : HLTV.org

Osobně jsem po této mapě favorizoval ENCE. Zvládli porazit soupeře na jejich nejsilnější mapě a závěr druhého kolbiště byl v jejich podání opravdu na vysoké úrovni. Bohužel na rozhodujícím Infernu ENCE vůbec nechytli začátek. Během chvíle prohrávali 1:9 na defenzivní straně, a to se na mapě, která favorizuje právě CT-stranu nevyplácí. Konečné skóre první poloviny bylo 10:5 pro Liquid. ENCE se probrali a povedlo se jim stáhnout na 10:12. Finové ale předvedli několik nesmyslných chyb a dá se říci zmatků, což se dá připisovat nervozitě grandfinále, ale bohužel pro ně, tyto chyby byly důvodemm, proč Liquid berou titul. 16:13 je konečné skóre třetí rozhodující mapy.

Liquid berou už čtvrtý titul v letošní sezóně a druhý titul kategorie Major. To znamená, že už jim chybí „pouhé“ dvě trofeje k zisku Intel Grandslamu. Uvidíme, jak se druhému nejlepšímu týmu světa povede v ostré konkurenci Astralis, MIBR, mousesports nebo třeba Natus Vincere.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor