in

Liquid vítězí na iBUYPOWER Masters 2019

Týmu Liquid se podařilo v grandifnálovém zápase zaskočit světové jedničky z Dánska a získávají tak titul pro sebe.

Na iBUYPOWER Masters 2019 o finalistech asi nikdo nepochyboval. Astralis a Team Liquid byli jasými favority a zastavit mohli asi jen jeden druhého. Ačkoliv se na turnaji zrodilo několik překvapivých výsledků, složení grandfinálového zápasu překvapením nebylo.

Po cestě do finále přešli Astralis přes Ghost Gaming 2:0. Team Liquid sehrál vyrovnanou bitvu s Fnatic, kde dokázali potvrdit postup až na Dust2 16:9.

Očekával se vyrovnaný duel a tak tomu opravdu bylo. Podle očekávání jak už bývá u soupeřů Astralis zvykem, Liquid zabanovali Nuke.  Astralis naproti tomu Cache. Pickem Astralis byla mapa Dust2, na které předvádí už od minulé sezóny skvělé výkony. Liquid šli pro Inferno. Rozhodující třetí mapou byl Overpass,  což by podle mého názoru nestavělo Astralis za vyrovnaného stavu do role favorita.

 

 

Astralis začali pick soupeře Inferno na CT-side. Dařilo se jim skvěle. První polovinu ovládli 12:3. Liquid se na svojí mapě nemohl chytit. Nejhůře na tom byl z MIBR příchozí Stewie2k, který v sestavě nahradil TACA. Pouhých 6 fragů za celou mapu je opravdu málo. Nicméně ani zbytek Liquid na tom nebyl o moc lépe. Astralis jim ve druhé polovině povolili pouze jedno kolo a skóre 16:4 bylo na světě. O to hůř, že Liquid dostali takovým způsobem vyprovozeno na svém picku.

 

Na druhé mapě Dust2 se očekával vyrovnaný průběh, ale Dánové byli stále výraznými favority. Liquid zvládli získat první pistolové kolo, ale od té doby byla hra v režii Astralis. Až do stavu 5:1, kdy domácí celek zařadil druhý rychlostní stupeň a otočil průběh první poloviny ve svůj prospěch. V té zvítězil 9:6. Astralis se začala propadat půda pod nohama. Liquid začali přidávat kolo za kolem i v polovině druhé a skóre bylo rázem 15:6. Rýsoval se comeback, ale světové jedničky nebyly schopné dotáhnout ho do konce. Liquid vyrovnali na 1:1 po skóre 16:11. Přispěl k tomu velkým dílem právě Stewie2k, kterému se na první mapě vůbec nedařilo.

 

 

Jak už jsem psal, rozhodující mapou byla mapa Overpass. Ze zápasů Astralis na této mapě mohu říct, že je to mapa, na které jsou spíše slabší, stále ale dobře hrající celek. A začali skvěle. Rychle byli ve vedení 7:0 a američtí fanoušci přestávali být slyšet. Domácí ale zabrali a dovedli dostat skóre první poloviny „alespoň“ na 6:9 z jejich pohledu. To mělo být pro Astralis signálem, že ve druhé polovině to bude velice těžké. Teroristická strana Dánům abslutně nevyšla. Žádná taktika nefungovala, Liquid získávali čistými koly další a další body. Světové jedničky se zvládli ještě na chvilku oklepat. Tím na chvilku myslím, že přidali 2 kola. Liquid Astralis na svojí CT-side absolutně zničili (16:11) a získávají titul.

Ocenění nejlepšího hráče turnaje si zaslouženě odnáší NAF z Liquid.

 

 

Liquid dokázali, že na to mají. Po dlouhé sérii proher právě se světovými jedničkami se jim povedlo favorita zaskočit. Je to rozhodně dobrý start do nadcházející sezóny a hlavně skvělá příprava před IEM Katowice 2019. Astralis až na druhou polovinu na Overpassu hráli skvěle. Nedá se jim víceméně nic vytknout. Liquid prostě byli lepší. Světové jedničky to ale zrovna moc netrápilo. Po prohraném finále byly na jejich tvářích úsměvy a spíše vyhlíží zmiňovaný major.

 

Zdroje: HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor