in

Lucian a Vayne budou silnejší

Předešlé updaty daly botlane a především marksmenům pořádně zabrat. Klasické picky nahradily šampioni do té doby viděni pouze na mid lane a každý hráč se tak musel ač nedobrovolně přizpůsobovat novému stylu hry.

Ačkoliv stále v metě zůstalo pár šampiónů, jako například Twitch, Miss Fortune, nebo Jhin, tak ostatním se příliš nedaří. Dva takový jsou právě Lucian a Vayne. Ano v soloQ je potkat můžete a to bez nějakých problému, avšak co se týká profesionálních zápasů, tam se ke slovu nedostávají tak často, jak by vývojáři z Riotu chtěli a právě tomu by měla pomoct následná aktualizace.

Luciánovo Piercing Light

Lucian patří mezi early game marksmany, kteří dokáži za začátku vyprodukovat pořádnou dávku poškození, ale v pozdní hře už ztrácí. Vývojáři tak nemarní čas tím, aby učinili jeho hru na začátku zápasu ještě více dominantní, místo toho se zaměřují právě na pozdní hru. Nově tak jeho Piercing Light (Q) bude mít o 10-30% více bonusu z AD než tomu bylo v minulosti v závislosti na jeho levelech. S 200 AD by se tak jednalo o bonus v hodnotě 60 AD, což určitě soupeři pocítí.

Buff se vztahuje na schopnosti na všech levelech, ale opravdu znát bude až v pozdější fázi hry, kdy se bude odvíjet od vašich itemů. Tím tak Lucian bude více orientovaný na pozdní hry, kde bude nepochybně větší prioritou v meta pickách, ale to ověří až PBE testování.

Vaynin kotoul

Buff pro Vayne je více užitečný, než ten pro Luciana. Stejně jako u něj je zaměřen na její slabost, což je naopak early game. Na prvních levelech bude cooldown na jejím Tumble (Q) menší a to hned o dvě sekundy než je tomu nyní. To Vayne umožní se vyhnout soupeři při obtěžování její linky a dá jí dostatečný escape, aby si mohla na lince dělat co se jí zlíbí.
Jak to bude celé fungovat  a jak moc velký vliv to bude mít na dosavadní metu, však stejně jako u Luciana prověří až testování na PBE serverech.

Oba buffy přijdou do hry patchem 8.18 příští týden a právě na něm se budou odehrávat letošní Worlds. Stanou se právě Lucian a Vayne klíčovými šampióny letošního ročníku?

Zdroje: dotesports.com

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor