Zdroje: dotesports.com
in

Luminosity Gaming vítězí na CWL Fort Worth

Luminosity Gaming konečně potvrzují papírové předpoklady a drtí konkurenci.

Luminosity si museli chvilku počkat na to, kdo je doplní v grandfinále druhého Majoru sezóny CWL Pro League. Ve finále Winners Bracketu porazili Splyce 3:1, a ti tak museli projít ve finále Loser´s Bracketu přes Reciprocity Gaming. Ti nabrali během turnaje neskutečnou formu a dokázali si připsat několik solidních skalpů. Nicméně v nejdůležitějším zápase Fort Worth podlehli favoritům ze Splyce těsně 2:3 a odjeli z Majoru s umístěním na třetí příčce.

Na Splyce tak čekal nelehký úkol. Podle pravidel musí tým, který přichází do grandfinále z LB porazit vítěze WB dvakrát. Poprvé aby takzvaně „resetoval bracket“ a podruhé aby získal titul. Pro žlutočerné to bylo o to těžší, když jen o pár hodin dříve podlehli LG poměrně jednoznačně.

Finálové utkání odstartoval Frequency Hardpoint, kde si poměrně snadno došli pro první bod borci z Luminosity Gaming 250-160. Pro Splyce to tedy nebyl zrovna povzbuzující začátek. Na mapě následující Arsenal SnD znovu dominovali LG, kteří v průběhu turnaje opravdu začali předvádět CoD z jiné planety. Skóre 6-3 z pohledu LG tak znamenalo, že Splyce už v grandfinálovém zápasu ztrácí 0:2. Nezvdali se a na Frequency Control zabojovali. Tak tak urvali třetí mapu pro sebe 3-2 a živili tak naději na zisk titulu. Tu jim sebrali Luminosity hned na mapě čtvrté, když vyrovnaný souboj zvládli lépe hlavně díky skvěle využitým specialistům. 250-226 byl výsledek mapy čtvrté, na které skončilo celé grandfinále.

Luminosity Gaming tak konečně zavřeli kritikům pusu. Vítězství na Majoru je o to cennější, když vezmeme v potaz, kolik lidí volalo po změně v rosteru a celý tým odepisovalo. Splyce nemusí smutnit. Stále dokazují, že patří mezi nejlepší, ne-li, že jsou nejlepším celkem celé CWL Pro League. K zisku titulu jim ale stále chybí sebevědomí a kousek štěstí.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor