in

Major v Katovicích pokračuje v New Legends Stage

V polských Katovicích odstartovala hlavní část IEM Katowice 2019 The New Legends Stage.

 

Je to tady. Po kvalifikaci, která nám nabídla skvělé duely, jsme se konečně dočkali hlavní části celého Majoru. Pojďme se tedy podívat na první kolo BO1 duelů.

V prvním zápase proti sobě nastoupili ENCE a Renegades. Ence zvládli s přehledem kvalifikaci a brousili si zuby na další vítězství. Renegades naproti tomu prohlašují, že v tréninku přitvrdili a míří na příčky nejvyšší. Finové začali skvěle a na mapě Inferno zvládali bez větších problémů celou první polovinu. Renegades se ale nevzdali a po skvělém comebacku otočili průběh zápasu na 16:13.

Druhý souboj svedli němečtí BIG proti kvalifikantům z Francie Vitality. BIG poměrně nevšedně změnili sestavu před začátkem Majoru. „Odejit“ byl jeden z mála zástupců Velké Británie v CS:GO Smooya. Vitality prošli s drobnými problémy kvalifikací, ale jejich hra se postupem času zlepšovala a osobně jsem na jejich výkony zvědavý. Mirage byla od začátku vyrovnanou mapou, kterou na svoji stranu nakonec zvládli převrátit Francouzi a díky lépe takticky zvládnutému závěru si Vitality připsali vítězství 16:11.

 

 

Slovenští fandové si určitě nenechali ujít třetí duel dne mezi Faze a HellRaiser. Faze se potýkají s výraznými změnami týmu, ale už dříve ukázali, že se jedná o změnu k lepšímu a v potvrzování dobrých výsledků chtěli pokračovat i zde. Svoji převahu ukázali ve velkém stylu na mapě Train, kde HellRaisers přejeli 16:4. Slovenský zástupce GuardiaN se tak mohl radovat z výhry.

Jestli byl předchozí duel zajímavý pro slovenské fanoušky, tak duel následující potěšil fandy rusko-ukrajinských Natus Vincere. Ti bojovali s francouzskými G2, kteří zvládli konec kvalifikace na výbornou a zejména výkony shoxe a KennyS je potřeba brát v potaz. NaVi potvrdili roli favoritů i přes ne příliš dobrý začátek. Duel byl asi vyrovnanější, než NaVi předpokládali, každopádně když bylo potřeba, vzal vše do rukou Edward a vystřílel tak svému týmu první výhru na turnaji.

 

 

Jako první zástupce severoamerického Counter-Striku se představili Liquid, kteří svedli souboj s AVANGAR, kteří v kvalifikaci hráli skvěle. Kazaši svedli vynikající duel se světovými dvojkami. Nicméně na konci vyrovnané partie na mapě Overpass se ukázali zkušenosti favorizovaného celku Liquid, kteří získali tuto BO1 poměrem 16:12.

V dalším zápase proti sobě nastoupili NRG a švédské legendy Ninjas in Pyjamas. Zde se očekával velice vyrovnaný duel. Nicméně NRG nebyli schopni se v první polovině mapy Nuke udržet na vlně skvělých výsledků z předchozích akcí. NiP se dostali do vedení 14:2. NRG se snažili, aby náskok soupeřů vymazali a dokonce se jim to podařilo. Nicméně koncovka patřila Ninjas, kteří zaznamenali výhru 16:14.

Fanoušci dánského CS se poté dočkali nástupu světových jedniček, které byli vyzvání outsiderem z compLexity. Dominance Astralis se ukazovala hned od začátku zápasu na mapě Nuke. Skvělou formu potvrzoval hlavně Xyp9x, který úřadoval jako pravý „clutch master“ v situacích jeden na dva. Skóre 16:6 mluví za vše a Dánové si tak připsali první výhru.

 

 

První kola uzavíral duel mezi MIBR a Cloud9. Do MIBR se po delší štaci u Liquid vrátil TACO a tak se očekávalo, že se vrátí skvělé výkony brazilských superhvězd z dob SK Gaming. Cloud9 se protrápili kvalifikací, ale nakonec si svoje místo na Majoru vybojovali. Jestli se v kvalifikačních kolech C9 trápili, tak to na Infernu rozhodně nebylo poznat. C9 přejeli MIBR 16:3 a za pár minut bylo rozhodnuto o tom, kdo si výhru připíše.

Druhá kola odstartoval zápas G2 proti BIG. Německá organizace pokračuje ve svém trápení. Ani skvělé výkony hráčů tiziaN nebo XANTARES nestačily aby BIG proměnili mapu Mirage ve svoje vítězství. G2 vyhráli 16:13. Pro BIG to znamená skóre 0-2 na zápasy, což je kritické a v dalším zápase budou bojovat o udržení v turnaji.

Duel ENCE a HellRaisers sliboval vyrovnaný a dobrý Counter-Strike z obou stran. Nicméně Dust 2 od začátku sedl více HellRaisers, kteří se dostali to vedení 12:1. ENCE se nepodařilo i přes všechnu snahu náskok smazat a utrpěli tak druhou porážku (16:12) během jednoho dne, což je staví do nepříjemné pozice, stejně jako dříve zmíněné BIG.

 

 

MIBR bojovali s compLexity o první vítězství na turnaji. Mirage favorizovala právě MIBR. První polovina se nesla v duchu vyhraných force-buyů na jedné či druhé straně. Rozhodla až polovina druhá, kde se Brazilci dostali do trháku na který už compLexity nebyli schopni najít odpověď. MIBR tak zaznamenali výhru 16:9.

NRG se v zápase proti AVANGAR opět nepodařilo chytnout začátek zápasu a na Overpassu už ztráceli 4:11. Poté konečně začali předvádět hru, na kterou jsme od nich zvyklí. Skóre otočili na 13:11. Nicméně AVANGAR se probrali a řekli si dost. Zabrali a skóre opět otočili na svoji stranu a nakonec zvítězili 16:13. Trápení NRG tak pokračuje.

Druhá kola pokračovala kláním mezi Faze a Renegades. Faze si chtěli za každou cenu připsat druhou výhru, stejně jako Renegades. První polovina vyzněla lépe pro Faze, kterou na CT-side zvládli 9:6. Nicméně polovina druhá patřila Renegades, kteří se dostali už na skóre 15:10. Faze dotahovali, ale nepovedlo se. Renegades si tak připsali už druhou výhru, tentokrát 16:14.

Astralis se zřejmě rozhodlo, že pokud budou bojovat na Majoru, musí od nich alespoň jeden tým dostat 16:0. Obětí se tentokrát stali Cloud9, kteří sebevědomě nastoupili se světovými jedničkami na Train. Bohužel vlak jim ujel, aniž by se do něj dostali. Absolutní nadvláda Astralis. Jinak bych tento zápas asi popsat nezvládl.

Den uzavíral duel mezi Vitality a Natus Vincere. Ze zápasu, který od začátku patřil NaVi se nakonec vyvinulo trojité prodloužení. Vitality bojovali s favority, co to šlo, bohužel ke konci jedna chyba střídala druhou a jejich neproměněné šance znamenaly, že se NaVi dostali k mappointu, který proměnili. 24:22.

 

 

Zdroje:
HLTV.org (foto)
ESL Česko a Slovensko (výsledky)

Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor