in

Mastercard se stává hlavním sponzorem League Worlds

Smlouva mezi Riot Games a Mastercard by mohla být největší v historii esportu.

Na nadcházejicí League of Legends World Championship, Riot Games oznámila hlavní sponzorskou smlouvu se společností Mastercard. Na základě zprávy The Esports Observer je smlouva ujednána na celý jeden rok.

Smlouva patří pro obě společnosti jako jedna z největších. Zdroj pro The Esports Observer uvedl, že je „smlouva největší, kterou Riot vůbec kdy udělal“. Riot se po nějakou dobu potýkal s kritikou ze strany komunity. Kritika mířila hlavně na údajnou finanční životaschopnost společnosti.

Odpovědi se dočkali přímo od ředitele Riotu, Derricka Asiedu, kdy reagoval takto: „Postupem času uvidíte kroky, které podnikáme, abychom zvýšili výnosy společnosti.“ říká Derrick. „Zisk z esportů není něco, co někdo opravdu vyřešil, budeme tedy experimentovat.“ dodává.

Mastercard je dobře známá svým sponzorstvím klasických sportovních lig, jako je MLB, Liga mistrů a PGA Tour. Společnost má však zkušenosti i se sponzorováním herních akcí – v roce 2013 Mastercard spolupracoval například s Alienware, aby sponzrovoal turnaj Dota 2.

Faktem zůstává, že společnost Mastercard, která patří do žebříčku Fortune 500 a je jednou z největších platební společností na světě, pomůže velkou částí k rozvoji tohoto odvětví. Tímto krokem by mohla přilákat další jim podobné společnosti a pořadatelům, herním vývojářům a samotným hráčům by se tak dýchalo o něco lépe.

Zdroje: dotesports.com

 Jiří

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor