Zdroje: HLTV.org
in

MIBR a fnatic postupují do semifinále

Sydney zažilo obrovskou bitvu švédských legend

První čtvrtifnálový duel nabídl souboj mezi MIBR a mousesports. Jednalo se o velice zajímavý souboj, už kvůli tomu, že mousesports vypadali se svojí novou sestavou ve velké formě a MIBR začali ukazovat kvalitu Counter-Striku, na kterou jsme od nich byli zvyklí z dřívějších dob. Frozen a spol. si chtěli vyšlápnout na brazilské borce na mapě Mirage. Teroristická strana ale neprobíhala podle jejich plánu a rychle prohrávali už 2:8. S vypětím všech sil byli mousesports schopni korigovat skóre první poloviny aspoň na 5:10. Druhá polovina první mapy už byla o něčem jiném a byli to tentokrát MIBR, kteří tahali za kratší konec. Nutno ale říct, že mapa mohla klidně skončit 16:11 pro mousesports, nebýt skvělých 1v3 clutchů od coldzery, který předváděl CS z jiné planety, jak u něj bývá zvykem. Mapa číslo jedna nakonec dospěla do prodloužení, kde byli nakonec na koni spíše Brazilci. Druhé prodloužení rozhodlo o tom, že MIBR získali první mapu 22:19 a vedli tak ve sérii 1:0.

Pro mousesports to byla studená sprcha. Prohráli mapu svého výběru a čekal je velice těžký úkol. Porazit MIBR na jejich nejsilnější mapě, na Overpassu. Druhá mapa probíhala v první polovině podle scénaře mapy první a brazilská střela se dostala do vedení 10:5, když skvěle zvládla svojí T-stranu. Mousesports se byli schopni dostat až na rozdíl jednoho kola a za stavu 9:10 z jejich pohledu už to vypadalo, že by se mohli dostat zpátky do zápasu. MIBR si ale závěr Overpassu pohlídali a slavili tak víětzství 2:0 po koečném skóre druhé mapy 16:10.

MIBR tak postupují do semifinále, kde se utkají s týmem Liquid.

Slovenský zástupce frozen se předvedl ve skvělém světle. Ne jenom v tomto zápase, ale i v celém průběhu svého prvního Majoru.

To, co ale Sydney zažilo poté, se zapíše do historie Counter-Striku. Švédský souboj byl pikantní sám o sobě. Týmy nám ale připravily neskutečnou podívanou a drama na třech mapách. Začalo se poměrně zvolna na mapě Cache, kde se ukázaly především nastupující hvězdy Brollan z fnatic a REZ z NiP. Fnatic si svůj výběr hlídali dokonale. Velice rychle vedli na teroristické straně 12:3 a s NiP to vypadalo bledě. O Cachi se ví, že spíše favorizuje právě stranu teroristickou, proto se od Ninjas čekalo ve druhé polovině aspoň zdramatizování dosavadního průběhu. Bohužel, ač se snažili sebevíc, na fnatic zkrátka na této mapě neměli a podlehli soupeřům 10:16.

Mapa číslo dvě měla být podle not Ninjas in Pyjamas a to se zezačátku také potvrzovalo. Rychle se ujali vedení 7:1 a zapás spěl pomalu k nerozhodnému stavu 1:1. Fnatic se ale nevzdali a první polovinu nakonec proměnili v těsné vítězství 8:7. Stejným poměrem ale získali svoji CT-stranu také NiP a šlo se do prodloužení. Dlouho jsem neviděl napínavější souboj. Vedení se neustále převracelo na jednu či druhou stranu a jak už jsem říkal na začátku, mladé pušky v podobě REZe a Brollana ukazovaly, že budoucnost CS bude zlatá. Když bylo potřeba, zapnuly zase legendy jako f0rest nebo JW a opravdu jsme mohli sledovat bitvu velikánů. Druhá mapa dospěla až do třetího prodloužení, kde po odvrácení čtyř matchpointů Ninjas dokázali urvat rozhodující kolo pro sebe a vyrovnali tak na 1:1 po konečném skóre 25:23!

Rozhodujícím místem klání byla mapa Dust2, na které pokračoval dosavadní trend celého zápasu a oba dva celky se střídaly ve vedení. Nakonec ale z první poloviny vyšli opět lépe fnatic, kteří svoji CT-stranu vyhráli 8:7. Na startu druhé poloviny NiP zaveleli k finálnímu tlaku a jejich hlad po vítězství je dovedl až k vedení 13:8. Ale ani to nestačilo, aby zápas dovedli do vítězného konce. Fnatic promrhali další dva matchpointy za stavu 15:13 a šlo se opět do prodloužení. Dlouho jsem f0resta s GeT_RiGhtem neviděl v takové formě. S Fnatic už to vypadalo špatně i v prodloužení, ale nakonec to byli oni, kdo udržel nervy na uzdě a možná i trochu se štěstím zvítězili v tomto zápase, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Konečné skóre 22:20 znamenalo, že fnatic postupují do semifinále, kde se utkají s NRG.