in

Míří Astralis za dalším titulem?

DreamHack Masters ve Stockholmu nám vrcholí a již teď zná svého prvního finalistu. Tím není nikdo jiný než momentálně nejlepší tým světa a to sestava Astralis. Astralis v semifinále narazili na rozjeté Ninjas in Pyjamas, ale ani ti pro ně nebyli soupeřem.

Právě NiP ale měli v hledišti značnou převahu fanoušků, neboť jsou na domácí půdě. Švédská pětice prošla hladce přes skupinovou fázi i čtvrtfinále a už se zdálo, že mají nakročeno vystoupat zpět na vrchol. V semifinále však narazili právě na Astralis a bylo po nadějích.

Zápas se však nevyvíjel vůbec špatně právě pro švédskou sestavu, když na úvodní mapě, kterou byla Mirage dokázali se svým soupeřem držet krok a zdálo se, že jsou mnohem konkurenceschopnější než se čekalo.

Po povedené první půli vedli NiP 8-7 a zdálo se, že jestli někdo má Astralis zastavit, tak to budou právě oni. Díky pokračování svého úsilí se jim podařilo dostat své vedení až na 12-7. Pak ale Astralis nasadili svou hlavní hvězdu, kterou je Peter “dupreeh” Rasmussen a dánský celek se začal vracet do zápasu až to svou hrou dotáhl do vítězství na první mapě.

Přišla druhá mapa, Nuke, kde se však NiP nepodařilo navázat na svou hru z předchozí mapy, zatímco právě Astralis nenechali nic náhodě a hned od úvodu zápasu přišli se svou hrou, díky čemuž se mohli radovat z druhého vítězství a samozřejmě zejména postupu do finále.

Druhé semifinále slibovalo zajímavou podívanou zejména pro české fanoušky, neboť se v něm ukázal český střelec v evropském výběru mousesports, Tomáš ”Oskar” Šťastný.

Právě mousesports dokázali na první mapě, Dust 2 svého dánského soupeře přejet jasným poměrem 16-0 a zdálo se, že druhý finalista je jasný.

Druhá mapa, kterou bylo Inferno však přinesla jisté zdramatizování celé série. Vyrovnaný boj na Infernu nakonec skončil nejtěsnějším vítězstvím právě dánské pětice 16-14 a tak v tomto semifinále musela rozhodnout až mapa třetí. Tou se stala právě Mirage a počas jejího průběhu mohli diváci sledovat opět vyrovnanou bitvu, hodnou semifinále na turnaji takového formátu.

Jedno těsné kolo střídalo druhé a právě týmu okolo Tomáše se dařilo budovat si menší náskok. Ani ten však nevydržel, když se týmu North podařilo vyrovnat na 11-11 a poté se dokonce ujmout vedení. V posledních rozhodujících kolech však opět zaúřadoval sniper týmu North, Mathias ”MSL” Lauridsen, který nedal týmu mousesports téměř žádnou šanci a když si v posledním kole, které mohlo do dánský celek znamenat vítězství, připsal hned dva zářezy, bylo rozhodnuto. Ve finále tak na sebe narazí dvojice dánských celků Astralis a North.

Zdroje: dotesports.com

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor