in ,

Mousesports jsou šampioni ESL One New York 2018

Naplněné Barclays Center v New Yorku sledovalo napínavý maraton BO5 série mezi domácími Team Liquid a mousesports skoro 7 hodin.

Začalo se na picku favorizovaných Liquid, mapě Cache. Mousesports předváděli na T straně skvělý výkon a první polovinu vyhráli 8:7. Čekalo se, že domácí celek zvládne teroristickou stranu ještě lépe a převrátí skóre své mapy na svoji stranu. Evropský celek byl proti, předváděl ukázkovou obranu a na mapě zvítězil 16:12. Publikum lehce znejistělo. Přece jenom dosud Liquid zdobily bezchybné výkony.

Mousesports pro sebe pickli Nuke. Mapu, na které se cítí jako doma. Nicméně, nic se nevyvíjelo podle představ. Liquid zvládli CT stranu, první polovinu vyhráli 11:4 a hlavně díky výkonu nitr0, ukradli pick mousesports poměrem 16:7.

Třetí mapu, Inferno, si pro sebe vybrali Liquid a ukázali, proč je tato mapa právě jejich pickem. Na T-side získali 9 kol a v druhé polovině nedali evropskému celku vůbec šanci. 16:10. Tentokrát exceloval EliGE a zdálo se, že Liquid se dostávají do tempa.

To, co se stalo na mapě Dust2 asi nikdo nečekal. Pick mousesports vůbec nevycházel. První polovinu na teroristické straně prohráli 11:4. Snax a Oskar se né a né chytnout a za stavu 13:4 už bylo téměř rozhodnuto. Barclays Center hnalo domácí za pohárem, vždyť vítězství už bylo tak blízko. Pak ale přišel šok. Mousesports začali pomalu dotahovat. Ani opening fragy nedokázali Liquid proměnit výhru v kole. Ropz neuvěřitelnými killy držel svůj tým nad vodou. Ze skóre 13:4 bylo rázem 13:9. Liquid zvládl další kolo. 14:9 už zase vypadalo lépe a aréna žila v domění, že comeback je zastaven. Opak byl pravdou. ChrisJ zapnul další rychlostní stupeň a dotáhl svůj tým na vyrovnaný stav 14:14. Důležité kolo ale zvládli Liquid. Dostali se na championship point. Evropský celek se nevzdal. Bylo vyrovnáno 15:15 a šlo se do prodloužení. To ovládli mousesports 19:17, Barclays se ponořilo do ticha a šlo se na decider. Mapu Mirage.

Na ní začal Liquid dobře. Zvládli pistolové kolo a rychle vedli 3:0. T-side mousesports na Miragi je ale silná. První polovinu zvládli 10:5. Sebevědomí domácích bylo pryč. Za stavu 14:7 dokázali Liquid vyhrát kolo a vypadalo to, že se schyluje k závěrečnému náporu a pokusu o comeback. A comeback by to možná i byl, kdyby na mapě nebyl ChrisJ. 14:8. Bomba je položena, všech 5 teroristů je naživo, a mousesports se rozhodli pro safe. Kromě ingameleadera evropského celku. ChrisJ se svým AWP předvedl neuvěřitelný ace, během 9 sekund vysřílel celý Team Liquid a zasadil poslední hřebíček do rakve domácího teamu. V posledním kole byl na straně Liquid slabý nákup a mousesports svůj championship point bez problémů proměnili.

Mousesports se stali vítězi ESL One New York 2018! Je skvělé, že i český zástupce Tomáš “Oskar” Šťastný přispěl k tomuto nečekánému a skvělému výsledku.

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor