in

Mousesports proti Liquid v Grandfinále ESL One New York 2018

Letošní ESL One v New Yorku nabídl turnaj plný překvapení.

Mezi hlavní favority se jasně řadili Team Liquid, Na’Vi nebo třeba Faze. Do play-off to ale dopracoval jen jeden z těchto týmů.

Již první zápas nabídl velký upset. Gambit zdolali ve třech mapách Na’Vi a ti tak putovali do decideru skupiny A.

Duel mezi mousesports a fnatic byl velice vyrovnaný. První mapu pro sebe vzali fnatic. Na druhé mapě fnatic sahali po výhře, ale mousesports nakonec Train vyhráli v prodloužení. Třetí mapa už byla jednostranná záležitost v režii mezinárodního rosteru.

Skupina B nabídla jako první zápas Faze vs G2 Esports. Kdo měl vsazeno na favorita, asi byl překvapen. G2 vyhráli svůj pick na první mapě (Inferno). Na druhou mapu se šlo na Mirage, kde naopak dominovali Faze. Třetí mapa Cache, šla velice těsně na stranu G2 a poslali faze do decideru.

Ve druhém zápase skupiny Liquid nepřipustili překvapení a porazili NRG 2:1 i když to bylo asi těsnější, než by si přáli.

Na programu byly decidery. Rozhodující zápas skupiny A jasně ovládli Natus Vincere a poslali fnatic balit, po skóre 16:7 (Inferno) a 16:8 (Train).

To ve skupině B se zrodilo asi největší překvapení. NRG si vyšlápli na Faze a po mapách 19:17 (Inferno) a hlavně 16:9 (Mirage) byli Faze posláni sledovat zybtek turnaje na tribunu.

Vítězové zápasů obou skupiny se utkali v přímem souboji o semifinálový spot.

Gambit vyzvali mousesports a po první mapě (Train), která šla na jejich stranu, se zdálo, že jejich cesta turnajem jenom tak neskončí. Mousesports vedení ChrisJ, ale nakonec ukázali, že mají sílu otáčet zápasy. Dust2 vyhráli 16:11 a rozhodující Nuke 16:6. Gambit tedy spadli do losers bracket k Na’Vi.

Ve skupině B Team Liquid potvrdil svoji dominanci a francouzské G2 smetli 16:5 (Cache) a 16:13 (Inferno).

O tom, kdo doplní mousesports a Team Liquid v semifinále, se rozhodovalo mezi Na’Vi a Gambit a mezi G2 a NRG.

Na’Vi mělo Gambit co vracet za první zápas turnaje a chtělo zpátky do boje o pohár. Rozjetí Gambit byli proti. Smetli Natus Vincere ještě větším rozdílem než v základní části, 16:11 (Nuke), 16:14 (Inferno) a doplnili tak Team Liquid v semifinálne.

Souboj o poslední semifinálový spot svedli G2 a NRG. Na první mapě Cache rozhodovalo až prodloužení, které nakonec na svoji stranu přetáhli NRG. Druhá mapa Overpass, byla pickem právě NRG a ti si dokráčeli pro vítězství 16:11. G2, tak balí a NRG doplnili mousesports v boji o grandfinále.

Semifinálové boje sledovalo naplněné Barclays Center a s napětím čekalo, kdože to postoupí do granfinále turnaje s prize poolem 250 000 dolarů.

První semifinálne nabídlo vyrovnanější zápas mezi mousesports a NRG. Domácí si pro sebe vybrali Inferno, mousesports svůj oblíbený Nuke. Překvapení se ale nekonalo. Mousesports ovládli obě dvě mapy 16:12 a 16:11 a zahrají si v neděli o titul.

Druhé semifinále byl ukázkový “přejezd”. Gambit jakoby ztratili energii předchozích zápasů a Liquid převáděli svoji A-game. Nuke pro sebe vzali domácí 16:6 a Inferno dokonce 16:3. Domácí publikum jásá, fanoušci Gambit šli na pálenku.

Dokáže mousesports s naším zástupcem Tomášem “Oskarem” Šťastným překvapit skvěle hrající Liquid a získat titul? To se dozvíme dnes od 19:00 v BO5 Granfinále ESL One New York.

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor