in

Nadvláda Astralis pokračuje!

Esports Stadium ve městě Arlington sledovalo jedno z nejvyrovnanějších finále letošní sezóny mezi Astralis a MIBR.

Pokud měl někdo šanci na tomto turnaji porazit Astralis byli to právě MIBR a nechybělo k tomu mnoho.

 

MIBR podle očekávání zabanovali Nuke a pro svůj pick překvapivě zvolili Overpass. Nicméně první mapa byla pick Astralis a šlo se na Inferno. Astralis začali lépe a získali hned první pistolové kolo. Celý zapas se nesl v duchu vyhraných force-buy kol a clutchů. Vyrovnanou první polovinu získali nejtěsnějším možným rozdílem 8:7 Dánové. Ve druhé polovině za stavu 13:8 pro světové jedničky MIBR zaveleli k obratu. Za stavu 15:14 šli pro vítězství na mapě Astralis pouze se silnějšími pistolkami a každý očekával, že se půjde do prodloužení. Opak byl ale pravdou a Dánové už poněkolikáté vytáhli neskutečnou hru a jak naděje MIBR na prodloužení svítila, tak rychle zhasla, po skvělých killech Astralis na áčkovém longu (16:14).

 

 

Na Overpassu opět začali lépe Astralis. Nicméně otěže rychle převzali MIBR a dostali se do vedení. Jejich hra na druhé mapě vypadala mnohem lépe a hlavně díky FalleNovi a Coldzerovi se Made in Brasil dostávali do tempa. Na Astralis bylo vidět, že chtějí za každou cenu ukončit zápas na dvou mapách a nechtějí připustit scénář z klání ze základních skupin. Rychle MIBR dotahovali a skóre první poloviny skončilo opět nejtěsnějším možným způsobem a to 8:7 pro brazilskou organizaci. Za stavu 14:9 už MIBR sahali po třetí mapě, ale Astralis byli proti. Dokázali duel dostat do prodloužení a psychicky byli nahoře potom, co MIBR měli k dispozici čtyři map-pointy a nebyli schopni je proměnit. Zápas dospěl až do double-overtimu, kde finální slovo měli Dánové. Především Dupreeh exceloval a přispěl k výhře svého celku 22:20.

 

Nadvláda Astralis pokračuje. MIBR byli ze všech týmů nejblíže sesazení giganta z vítězné vlny. Nic takového se ale nestalo a je na místě označit tuto sezónu jako sezónu Astralis. Povede se jim potvrdit formu i na zbylých eventech? To uvidíme třeba na ESL Pro League Finals.

 

 Petr Utíkal

Zdroje: HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor