Téma esportu stále zůstává na stole olympijského výboru a vysoce postavení členové mezi sebou sdílí jednotlivé názory. Stále však není jasné, s jakými pravidly se bude hrát.
„Nemůžeme mít v olympijském programu hru, která podporuje násilí nebo diskriminaci,“ řekl prezident Mezinárodního olympijského výboru (IOC), Thomas Bach. Dále pokládá násilné hry za „zabíjecí hry“, o kterých tvrdí, že jsou „v rozporu s olympijskými hodnotami a nemohou být proto přijaty.“
Prohlášení od Bacha není nic nového, pokud jde o zahrnutí esportů do olympijských her. Není to poprvé, co prezident IOC uvedl, že hry představující obsah, v němž jsou lidé zabíjeni a jdou proti olympijským hodnotám. Tento postoj výbor opakuje stále dokola.
Související články: Budoucnost esportu dle olympijského fóra
Otázkou zůstává, kde je hranice mezi přijatelnými a nepřijatelnými úrovněmi násilí. Například League of Legends byla považována za jednu z her, která by mohla být klíčovou hrou v rámci olympijských her, a to i přesto, že je určena výhradně k vyhlazení nepřátelského týmu.
Související články: Faker se ukázal na asijských hrách
Přesto, že se na olympijském výboru stále diskutuje o tom, jaké jsou hranice mezi přijatelnými a nepřijatelnými hry, ve východní části světa mají dávno jasno. Asijské hry – což je dceřinná událost olympijských her – se právě s esportovým zařazením setkaly s úspěchem. Podívanou během velkého finále přilákalo více než milionu diváků online.
Zdroje: dotesports.com
Jiří
Zanech zde svůj názor