in

Natus Vincere jsou šampiony BLAST Pro Series Copenhagen 2018

Dánští fanoušci se dočkali souboje mezi rusko-ukrajinským a švédským celkem. Asi málokdo by čekal v Kodaňském finále týmy Natus Vincere a Ninjas in Pyjamas. Na turnaji, kde hrají světové jedničky Astralis a stále lépe hrající MIBR se očekávaly jiné výsledky. Nicméně tabulkou nejlépe prošli právě NaVi s NiP a rozdali si to ve finále o titul.

Ninjas předváděli na celém turnaji skvělé a nutno říci že překvapivé výsledky. Zvládli porazit Astralis, Cloud9 a MIBR dokonce 16:4. Prohráli až právě s NaVi ještě ve skupinové BO1. NaVi hráli svůj standard až lehčí nadstandard. Díky výkonům NiP v základní části ale nemělo finále jasného favorita.

První mapou byla mapa Mirage. Tu si pro sebe vybrali Ninjas in Pyjamas. Kde jinde než právě tady by měli NaVi zaskočit. Nicméně první polovina šla na stranu rusko-ukrajinského celku 9:6. Ninjas se nadechovali k obratu. Vyhráli první tři kola druhé poloviny a začalo to s nimi vypadat lépe. Bohužel někdy až školácké chyby vedly k tomu, že první mapu si připsali Natus Vincere. Nutno říct, že hlavně díky hře electronica, který byl za mě MVP celého turnaje. Toto ocenění si ale odnesl také skvěle hrající S1mple. NiP tedy prohrávali 0:1 v BO3 sérii po prohře 16:10 na první mapě.

Druhá mapa byla pickem Natus Vincere. Jejich oblíbené Inferno. Tady to se Švédy nevypadalo vůbec špatně. První polovina pro ně skončila 7:8 a vypadalo to, že se nadechují k obratu a chtějí zápas dotáhnout na třetí mapu. Zase ale přišly chyby. Forest nebyl ve své kůži a ani REZ neměl svůj den. Jediný kdo z NiP držel krok s NaVi byl dennis. První čtyři kola druhé poloviny vyšla lépe pro Natus Vincere a ti se mílovými kroky přibližovali k trofeji. Ninjas sice zvládli přidat na scoreboard ještě 5 kol, ale další a další chyby jejich comeback neumožnily. Od Ninjas to nebyl vůbec dobrý výkon. Ukázali sice, že když se daří můžou porazit kohokoliv, ale když se daří, vyhrávat umí každý. Umění je vyhrát, když se nedaří.

Natus Vincere zaslouženě zvedají v Kodani trofej nad hlavu a odváží si 125 000 dolarů.

 Petr Utíkal

Zdroje: HLTV

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor