in

Neshody na Ohijské universitě

Profesoři z university Akron v Ohiu jsou velice nespokojeni se směrem, kterým se jejich škola ubírá. Program eSportu, který na univerzitě mají se postupně rozšiřuje, avšak na úkor ostatních předmětů, což samozřejmě vyvolává značné rozpory v řadách profesorů.

Minulý týden správní rada oznámila, že 19% studijní oborů bude zkráceno pro „navýšení prostředků ve studijních programech s větším zájmem studentů a jejich přínosem.“ Takovéto škrty se často setkávají s podobnou nelibosti z řad profesorů a ani v Ohiu to není jinak. Správní rada se nechala dále slyšet o tom, že „Universita otevře rozšířený eSportový program, včetně třech špičkových zařízení napříč celým kampusem“, což je více než původně slíbila v programu, který byl oznámen už v prosinci minulého roku.

Do celé věci se vložil i universitní president John T.McNay, který zastupuje skupinu 6000 profesorů ve státě Ohio. „Je to jakoby jste řekli, „No, jsme líní se vzdělávat, tak místo toho hrajeme hry,“ napsal podle Akron Beacon Journal. Pamela Schulze, zástupce Americké asociace prezidentů univerzitních profesorů pro Akron uvedla, že by univerzitní unie měla být zapojena do rozhodovacího procesu. „Pokud chceme odvést zdroje z akademických programů do eSportu, tak jde o strategické rozhodnutí týkající se budoucnosti univerzity,“ řekla.

Prezident university v Akronu, Matthew J. Wilson uvedl, že eSportový program by mohl na universitu přilákat velké množství studentů a současně by poskytoval inovativní cestu pro studenty, kteří by se tak mohli rozvíjet jak akademicky, společensky, tak profesionálně. V programu by šlo o tradiční herní tituly kompetitivního hraní jako jsou Rocket League, League of Legends, nebo Hearthstone.

„Studenti zapojeni do tohoto programu budou mít akademický dohled, stejně jako studenti v tradičních atletických programech – k posílení úspěchu svých kolektivních zkušeností,“ uvedla v prosinci viceprezidentka pro strategické iniciativy Sarah M.R. Cravens„Účast v programu navíc posílí schopnosti studentů spolupracovat a přijímat vedoucí úlohy. V mnoha oblastech bude eSport vynikajícím zdrojem pro rozvoj pracovních dovedností.“ 

Programy, které byly v minulém týdnu vyškrtány byly: historie umění, francouzština, matematika, fyzika a geografie. Dále se pak škrtů nevyhnuly ani magisterké tituly: španělština, historie, fyzika a sociologie. Studenti, kteří tyto obory v současné době studují je budou moci dokončit. V současné době nejsou další podobné škrty plánovány.

 

Zdroje: dotesports.com,

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor